48 komentāri
Jandāliņš Latvijas hiphopā: vai konkurenti apskauž Neida panākumus?
Privātais arhīvs

Pēc ziņas par jaunā mūziķa Neida, īstajā vārdā Nika Endziņa, debiju, pie Skaties.lv vērsās vairāki lasītāji, kuri steidza apgalvot – Neids zogot citu mūziķu gabalus un pat esot kādam parādā naudu. Neids nenobijās – sarunā ar Skaties.lv viņš atklāj, kas patiesībā slēpjas aiz šiem apgalvojumiem.

Pēc raksta par Neida spožo debiju, kuru joprojām vari izlasit šeit, komentāros sākās klausītāju diskusijas, Kamēr vieni apsveica jauno talantu un atzinīgi novērtēja viņa veikumu, netrūka tādu, kuri apsaukāja mūziķi par “liriku zagli”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pie Skaties.lv personīgi vērsās kāds Dāvis Bērzlaps, kurš paziņoja, ka pret Neidu pašmāju hiphopā neesot īpaši draudzīga attieksme un ieteica noklausīties vēl kāda hiphopa pārstāvja Žaņa Belkina publicētu dziesmu, kurā pret jauno talantu Neidu vērsta ļoti asa kritika un pat apgalvots, ka mūziķis ir citiem parādā naudu.

Neids to visu tver ar smaidu. “Tie ir skaudēji. Viens cilvēks ir salicis visus tos komentārus par ”zagtajām lirikām”. Tas pats Žanis, ar kuru ierakstīju dziesmu ”Jūtu apmāns”.

Man sanāca kašķis ar viņa draugiem. Draugi esot paziņojuši Žanim – vai nu es, vai viņš. Žanis izvēlējies viņus, taču joprojām ”lien man klāt”, zvana un grib draudzēties.

Tās dziesmas lirika ir vērsta uz to, lai degradētu cilvēku. Nekas no tajā ietvertajiem apgalvojumiem nav patiesība – es nevienam neko neesmu parādā,” skaidro Neids.

FOTO: Neids kopā ar konkurentiem

Pret jauno talantu vērstajā dziesmā piedaloties arī cits žanra pārstāvis – Roberts, ar kuru izcēlies kašķis par ”zagtajām lirikām”.

“Tas sākās ar dziesmu ”Neviens nav vainīgs” . Pēc tam, kad es to izdevu, otrs reperis ierakstīja savu versiju. Es biju pirmais,” uzsver Neids, nosmejot, ka šis Roberts esot ”mīkstais”, jo nerunā atklātu valodu pats, bet gan slēpjas aiz Žaņa muguras.

Neids gan vēlas uzsvērt – viss šis jandāliņš nekādā veidā netraucēs viņa profesionālajai darbībai. Gluži otrādi – mākslinieks ir iedvesmas pilns darboties, jo skaidrs, ka tautai viņš nav vienaldzīgs.

“Tā ir vistīrākā skaudība,  kāds apskauž manus panākumus, to, cik tālu esmu ticis. Es tajā neklausos – es daru tālāk savas lietas. Nākamgad izdošu atbildes dziesmu, bet līdz tam man vēl jāpublicē cits hits.

Es ar nevienu necīnos, mani pat mazliet uzjautrina tas viss – zinu, ka Roberta mazie faniņi raksta komentārus un speciāli spiež manām dziesmām ”dislike”.

Mans mērķis ir iet tikai uz priekšu, neskatoties uz citiem un to, ko viņi runā. Gribu no sākuma izsisties tepat Latvijā, un tad jau skatīšos, ko tālāk,” enerģijas un apņēmības pilns ir Neids.

FOTO

TOP komentāri

 • Raimonds Vējonis
 • Sisi_
  +11 +10 -1

  Sisi_

  Mīļie cilvēki, pirmkārt,šis reperis,nevis reperis, bet nulle, vairākas meitenes ir abzadzis, ka viena no tam bija mana draudzene. Naudu parāda cilvēkiem ir vairak nekā saprašana. Zog lirikas,tas ir mazākais. Aiz ekrāna vins ir gudrs,bet tad kad vinu izvilka no majas ara,vins raudādams lūdzās ,lai vinu nesit. Ši ir taisnība pa Neidu. Viņa vieta driz bus aiz restēm. Uzsitis 2 bernus,par kuriem pat nerupejas un ņem priekša citas meitenes,kuras pec tam abzog. Ta dara reperi? Ta dara cietuma cienīgi cilvēki, kur vins ari driz bus. :)
 • Es

  Es

  LOL, kas tas par reperi? Memīts.
  Roberts, kas ar mūziku nodarbojās veiksmīgi 5gadus, zog lirikas no pidara kas nejēdz neko? Lūgums mēdijiem izskatīt preses relīzes pirms ievietošanas netā vai vispār nepostot neko par pabirām

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl