Izsolīs Napoleona un Žozefīnes laulību līgumu

Komentāri
Izsolīs Napoleona un Žozefīnes laulību līgumu
Foto: AFP/ Scanpix

Pat vēstures spilgtākie mīlnieki nedrīkst zaudēt galvu, ja runa ir par precēšanos. To lieku reizi apliecina Francijas imperatora Napoleona Bonaparta un viņa dzīvesbiedres Žozefīnes laulību līgums, kas nonācis pārdošanā izsolē.

Šis dokuments, kas šomēnes nonāks pārdošanā Francijā vedina uz domām, ka topošā valsts pirmā lēdija bija reāliste, kas labi apzinājās iespējamās sekas, ko radītu šķiršanās, tāpēc centās šādai situācijai sagatavoties. Vispirms Žozefīne nenodrošināja pilnu sarakstu ar savu īpašumu, lai viņai būtu kāda rezerve, ja pienāktu šķiršanās brīdis. Pāris arī melojis par savu vecumu, lai izvairītos no skandāla, ko radītu fakts, ka viņa ir sešus gadus vecāka nekā viņš, jo īpaši ņemot vērā, ka laulībā tika gaidīts Napoleona troņmantinieks.

Izsoļu nama pārstāvis skaidro, ka šis laulību līgums ir gandrīz anekdotisks – no malas tas izskatās pēc parasta laulību līguma, taču pie tuvākas apskates tas atklāj daudz faktu par iesaistītajām pusēm.

Laulību līgums parakstīts 1796. gada 8. martā un ir lieliskā stāvoklī. Kā vēlāk izrādījās, Žozefīnei bija taisnība, un viņas laulība ar Napoleonu ilga mazāk nekā 10 gadus. To anulēja pāvests pēc tam, kad pārim neizdevās radīt nevienu pēcnācēju.

Dokumenta pārdevēji laulību līgumu vērtē vismaz 80 līdz 100 tūkstošiem eiro apmērā, taču izsolē šīs summa var pieaugt. Pirms gada pāra saderināšanās gredzens tika pārdosts par 900 tūkstošiem eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl