Izsola Harija Potera grāmatu autores… krēslu

Komentāri
Izsola Harija Potera grāmatu autores… krēslu
Foto: Scanpix

Apmeklējot apskates objektus, cilvēki dažkārt mēdz kaut kur uzrakstīt “es te biju”. Tomēr, kā būtu apsēsties krēslā, uz kura rakstīts “te sēžot, es sarakstīju Harija Potera grāmatas”?. Tagad šāda iespēja ir pavisam reāla, jo tiek izsolīts populāro grāmatu autores Džoannas Roulingas krēsls.

Ēdamistabas koka krēsls, kas nodēvēts par Harija Potera dzimšanas vietu, izsolei nodots kopā ar vēstuli no pašas Roulingas, kurā viņa atzīst, ka krēslam viņas dzīvē bijusi īpaša nozīme un ir ļoti žēl no tā šķirties.

Savulaik Roulinga iegādājusies vairākus vienkārša paskata krēslus, taču rakstīšanai izvēlējusies tieši šo vienu, jo gluži vienkārši – tas bijis visērtākais. Krēsls novietots goda vietā – pie rakstāmmašīnas, un tur pavadījis vairākus gadus. Sēžot krēslā, autore sarakstījusi pirmās divas Harija Potera grāmatas – Filozofu akmens un Noslēpumu kambaris, kas iznāca 1990. gadu beigās un strauji iemantoja lielu popularitāti.

Izsoļu nama īpašnieks stāsta, ka krēslam pašam par sevi ir niecīga vērtība, bet, zinot, ka tajā radīts pasaules slavenais stāsts, krēsls kļūst neatsverams. To apliecina arī tam noteiktā izsoles sākuma cena – 65 tūkstoši dolāru.

Foto

Tiesa, šī nav pirmā reize, kad krēslu izsola. Pirmo reizi tas izsolīts 2002. gadā par 23 tūkstošiem dolāru, taču jaunajam īpašniekam tas laikam nav šķitis gana ērts un “relikvija” izsolīta vēlreiz 2009. gadā par 29 tūkstošiem. Šoreiz krēsla vērtība pieaugusi divkārtīgi.

Līdz ar leģendāro krēslu izsolē piedāvās arī vairākus Roulingas parakstītus Potera grāmatu sērijas pirmos izdevumus. Sākuma cena par vienu grāmatu noteikta 10 tūkstoši dolāru.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl