Komentāri
Izlaiduma gada režisors: filmas peļņu sadalīsim brālīgi
Aktrise Inga Alsiņa - Lasmane un filmas režisors Andris Gauja. Foto: Ieva Lūka, LETA

Andra Gaujas filmu Izlaiduma gads pirmo 18 dienu laikā noskatījies 21 000 skatītāju. Vai filmas panākumi ir likumsakarīgs mārketinga aktivitāšu rezultāts vai patīkams pārsteigums, jautājām filmas režisoram.

”Kā cilvēkam man tas ir ļoti patīkams pārsteigums. Man un kolēģiem iepriekš likās, ka esam nedaudz art house nišā, tagad sev par lielu, patīkamu pārsteigumu nākas secināt, ka tomēr esam pops,” atklāj filmas režisors, Izlaiduma gada panākumus Latvijā, salīdzinot ar pankroka leģendām Sex Pistols, kas pankroka ziedu laikos sanākuši kopā, lai izārdītos, bet rezultātā pārdod miljoniem plašu.

Režisoraprāt, filmas panākumu atslēga ir filmas tēma, kvalitāte un mārketings, jo ”brīnumi tomēr nenotiek, un cilvēkiem, lai viņi nokļūtu līdz kinoteātrim, ir jāuzzina, ka ir tāda filma un tā ir redzama kinoteātrī”.

Filmas veidotāji jau sākotnēji izvirzīja, ka Izlaiduma gads ir mākslas filma ar dokumentālu garšu. ”Bieži vien jautājumu-atbilžu sesijās tieši šis tiek apspriests. Auditorija nodalās divās krasi pretējās nometnēs. Vieni saka: ”Nē, tā taču nav, tā nevar būt. Tas ir pārspīlēti.” Otra nometne mēdz paplūkties arī savā starpā. Tie ir tie, kas saka: ”Nē, tā ir. Mums tik dulli jaunieši ir.

Otrs ir jautājums par filmas vēstījumu, par filmas beigām, kas vienu otru ir sarūgtinājušas vai ka filmas beigas izraisa nemieru. Man gan jāsaka, ka tas ir bijis viens no mērķiem un uzdevumiem, lai filmas pēdējā aina tiešām iekustinātu mūs domāt un lai būtu nemiers,” skatītājus interesējošos jautājumus atklāj A. Gauja.

Patlaban Izlaiduma gada komanda gatavojas filmas pirmizrādei Vācijā, kur tā tiks izrādīta kino festivālā Connecting Cottbus, kas fokusējas uz Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionu. Viena no pievienotajām vērtībām, kas filmu iznes pasaulē, ir Austrumeiropas garša un cilvēkiem liekas eksotiska, forša un interesanta, norāda režisors.

Līdz šim filmu vidēji dienā ir noskatījies vairāk nekā 1 tūkstotis skatītāju. Jautāts, ko darīs ar nopelnīto naudu, A. Gauja atsmej, ka nav tā, ka ”visu naidu savācam mēs un kinoteātriem neko neatstājam.” Filmas ieņēmumi tiek sadalīti kinoteātriem, kā arī ir organizācijām, kas saņem starpnieku procentus. ”Tā kā peļņa noteikti būs, mēs to brālīgi dalīsim. Filma, kā zināms, tapa kā entuziastu darbs, aktieri, īpaši profesionālie, iesaistījās idejas vārdā. Mūsu solījums – ja notiks brīnums un filma kaut ko nopelnīs, tad padalīsimies ar to,” atklāj režisors.

Andra Gaujas filma Izlaiduma gads skatāma kinoteātros visā Latvijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl