Intervija: Aigars Kalvītis brokastīs apēd tikai vienu sviestmaizīti!

0 Komentāru
Intervija: Aigars Kalvītis brokastīs apēd tikai vienu sviestmaizīti!
Foto: LETA

Aigars Kalvītis nupat kļuvis par Latvijas dabasgāzes apgādes kompānijas Latvijas gāze valdes priekšsēdētāju. Žurnāls Privātā Dzīvē bijušo politiķi aicināja uz īsu sarunu, kurā uzdeva viņam 10 jautājumus par dažādām tēmām.

14. septembrī apritēs mēnesis, kopš esat AS Latvija gāze valdes priekšsēdētājs. Cikos parasti sākas jūsu darba diena?

Man ir ļoti neregulārs režīms. Es varu celties gan divos naktī, gan septiņos no rīta.

Vai jūs ēdat brokastis?

Jā, parasti mājās apēdu vienu sviestmaizi un izdzeru tasi kafijas.

Kāds skats paveras no jūsu darba kabineta loga?

Mans darba kabinets atrodas ceturtajā stāvā. Pagaidām gan nav bijis laika, lai to iekārtotu pēc savas gaumes. No mana kabineta paveras ļoti skaists skats uz Matīsa un Vagonu ielu.

FOTO

Vai zināt, cik kilogramu gāzes iepilda 50 litru balonā?

Ziniet, mēs nenodarbojamies ar sašķidrināto gāzi. Taču, cik zinu, tad tur teorētiski var iepildīt par desmit procentiem mazāk, nekā ir tā tilpums. Kādus 40 kilogramus noteikti var.

Cik daudz gāzes izmantojat ikdienā?

Rīgas mājā izmantojam gāzi kā apkures avotu. Laukos māja tiek sildīta ar malku. Gāzes plīti gan neizmantojam. Tā vietā ir elektriskā plīts.

Ilggadējais AS Latvijas gāze vadītājs Adrians Dāvis uzņēmumu vadīja 27 gadus. Vai esat gatavs iet viņa pēdās un vadīt šo uzņēmumu līdz 76 gadu vecumam?

Ja Dievs dos veselību un izturību – kāpēc ne? Es nepiederu pie cilvēku kategorijas, kas sapņo par došanos pensijā.

Vai jums ir miesassargi?

Es neesmu bailīgs cilvēks. Savā dzīvē esmu bijis ļoti daudzās sarežģītās situācijās. Šis tas man ir arī nozagts. Taču man nav miesassargu. Arī pistoli līdzi nenēsāju.

Kā tad jūs sevi pasargājat?
Uzskatu, ka ar visām problēmām iespējams tikt galā arī miermīlīgā ceļā.
Jums nesen bija vārda diena. Kā to nosvinējāt?

Ļoti šaurā draugu lokā, jo man savas jubilejas ne pārāk patīk svinēt. Man labāk patīk svinēt citu jubilejas. Protams, ir patīkami, ja kāds atceras un apsveic mani. Šajā reizē viens no patīkamākajiem pārsteigumiem bija lauku veltes, ko saņēmu jau septiņos no rīta. Tā bija dāvana no radiem laukos.

Šā gada 1. decembrī jūs ar sievu Kristīni svinēsit 25 gadu kāzu jubileju. Kāds ir stipras laulības noslēpums?

Jūs man uzdevāt tādu jautājumu, kas gāž nost no kājām. Uz to es nevaru atbildēt dažos vārdos. Acīmredzot mēs ar sievu esam tradicionāli un konservatīvi. Tas, manuprāt, arī ir mūsu veiksmīgās laulības noslēpums. Mēs netiecamies pēc kaut kādām modernām tendencēm. Katru gadu 1. decembri cenšamies īpaši atzīmēt, uzdāvinot viens otram mazu dāvaniņu.

0 Komentāru