Interesanti: Sočos par Jauno vilni visiem “pofig”!

2 komentāri
Interesanti: Sočos par Jauno vilni visiem “pofig”!
Foto: Flickr

Kad pagājušajā gadā Latvija melnajā sarakstā iekļāva Krievijas estrādes pārstāvjus Josifu Kobzonu, Oļegu Gazmanovu un Valēriju, Jaunā viļņa organizatori skaļi paziņoja – festivāls aiziet no Latvijas. Un uz visiem laikiem. Bet – vai tiešām? Žurnāls Kas Jauns savā šīs nedēļas izdevumā nopublicējis apskatu par to, kā pasākums, kas 12 iepriekšējos gadus norisinājās Jūrmalā, tiek organizēts 2014. gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietā Sočos.

Nevienam pasākums neinteresē

Aina pašlaik ir diezgan pabāla – Sočos plānotajos datumos (25. līdz 30. augusts) Jaunais vilnis nenotiks, jo gluži vienkārši biļešu pārdots ļoti maz. Festivāla organizatori lepni solīja, ka, aizejot no Latvijas, konkurss būs pat ieguvējs, nevis zaudētājs – pasākums Melnās jūras krastā būs vērienīgāks un skatītāju apmeklētāks, nekā līdz šim piedzīvots Baltijas jūras krastā. Un kas no tā iznāca?

Ne tikai niecīgais skaits pārdoto biļešu, bet arī krievu estrādes zvaigžņu interese par pasākumu noplakusi, tāpēc organizatoriem nekas cits neatlika, kā festivālu pārcelt uz… oktobri. Plānotie datumi – 2. līdz 11. oktobris, kad Sočos norisināsies F1 sacīkstes un starptautisks ekonomikas forums. Tad Krievijas kūrortpilsētā paredzams liels tūristu skaits un saieta organizatori cer, – koncerti vakaros varētu pievilnāt gan autosporta cienītājus, gan biznesmeņus.

FOTO

Oktobrī būšot visas zvaigznes – pat Roberts Tiks un Eross Ramacoti

Festivāla noslēguma koncertā tiek piesolīts viss Krievijas estrādes zieds (Kirkorovs, Bilans u.c.), kā arī tādi “superstāri” kā pašlaik aktuālais R&B mākslinieks Roberts Tiks, bet citās dienās uz skatuves kāpšot arī itālis Eross Ramazoti, grupa Ļeņingrad, protams, visu iemīļotā Alla Pugačova u.c. kaimiņzemē iecienīti mūziķi un apvienības. Plānota arī Intara Busuļa un Laimas Vaikules uzstāšanās, par ko mūziķis žurnālam Kas Jauns komentējis šādi: “Jaunais vilnis bijis tramplīns manai muzikālajai karjerai. Man tas nav nekas slikts, darījis tikai labu. Lai skauģi skauž un uzskata, ka Latvijai konkursu nevajag.”

Biļešu cenas – astronomiskas

Žurnāls Kas Jauns izpētījis un salīdzinājis biļešu cenas ar iepriekšējiem gadiem, kad pasākums norisinājās Latvijā, un aina ir pat ļoti iespaidīga – Dzintaru koncertzālē biļetes maksāja no 30 līdz 350 eiro par vakaru, VIP biļetes – no 1700 līdz 3500 eiro uz visu festivāla laiku. Savukārt Sočos cenas ir uzlēkušas debesīs – festivāla atklāšanas dienā maksa par ieeju ir no 135 līdz 1445 eiro, bet uz noslēguma koncertu – aptuveni 1520 eiro. VIP loža sastāvēs no 50 galdiņiem, no kuriem dārgākais, atkarībā no koncerta vērienīguma, maksās cenu skalā no 1950 līdz pat 2735 eiro.

Soču mērs solot augstāko līmeni – to mēs vēl redzēsim!

“Mēs beidzot esam ieguvuši stabilu un pastāvīgu pieraksta vietu un esam pārliecināti, ka Soči konkursam dos jaunu dvesmu,” žurnāls Kas Jauns citē Jaunā viļņa ģenerāldirektoru Aleksandru Rumjancevu. Viņš paziņoja, ka Jūrmalā konkurss vairs nekad neatgriezīšoties, kā arī akcentēja, – Soču mērs Anatolijs Pahomovs solot konkursu organizēt visaugstākajā līmenī. Interesanti, kurā brīdī šī vieta ir stabila, ja jau pirmajā gadā no ierastā laika festivālu nācies pārcelt pat par diviem mēnešiem…

“Vilnis” vai nu atgriezīsies Jūrmalā vai panīks

Lai arī ko sludinātu organizatori, Jaunā viļņa ilggadējie dalībnieki pagaidām ir skeptiskāki. Ir tādi, kas šaubās, vai Sočos festivālam būs tāda pati aura kā Jūrmalā, tāpēc spriež – gadījumā, ja festivāls neizdosies, tas vai nu atgriezīsies Jūrmalā, vai panīks. Un tur nelīdzēs pat solītais Soču un Krievijas valdības finansiāls atbalsts, raksta žurnāls Kas Jauns.