Komentāri
Imantā izrādīs animācijas filmas un filmu programmu par Rīgu
Laila Pakalniņa. Foto: LETA

Rīgas svētku laikā – sestdien, 16. augustā, – Kultūras un atpūtas centra Imanta kinozālē Nacionālais Kino centrs aicina uz ”Rīgas kino” seansu, kurā tiks demonstrētas projekta radošajās darbnīcās veidotās bērnu un jauniešu animācijas īsfilmas, kā arī īpaša filmu programma, ko tematiski vieno stāsts par dzīvi Rīgas mikrorajonos.

Bērnu un jauniešu animācijas īsfilmas tapušas Multeņkulteņu animācijas darbnīcā Rīgas Imantas vidusskolā. Darbnīca norisinājās šā gada februārī, piecu dienu laikā 30 bērnu un jauniešu vecumā no 9 līdz 14 gadiem veidoja animācijas filmas ”stop motion” animācijas tehnikā. Darbnīcas dalībnieki paši izgudroja scenārijus, zīmēja kadru plānus, no aplikācijām radīja filmu tēlus, filmēja, ierakstīja skaņu. Radošo darbnīcu vadīja animatori Kristīna Ratniece un Ivars Šmits. Kopumā Imantas radošajā darbnīcā izveidotas desmit īsfilmas, vidējais filmu garums – trīs minūtes.

Filmu programmā par Rīgas mikrorajoniem iekļautas divu starptautiski pazīstamu Latvijas dokumentālistu – Lailas Pakalniņas un Ivara Selecka – filmas. Pakalniņas filma ”Pa Rubika ceļu” un Selecka filma ”Zolitūde” ir tematiski līdzīgas, bet stilistiski atšķirīgas: gan tāpēc, ka atšķiras abu režisoru radošie rokraksti, gan tāpēc, ka abu filmu uzņemšanas laiku šķir divdesmit gadi. Vēl skatītājiem tiks piedāvāta Dzidras Ritenbergas spēlfilma ”Šīs bīstamās balkona durvis”, kas filmēta Imantā.

”Rīgas kino” ir Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projekts, kas radošās filmu un animācijas darbnīcās saved kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par Rīgu. Projektu īsteno Nacionālais Kino centrs. Pasākums norisināsies Rīgas svētku svinību Imantā jeb vietā ar vārdu.

Seansu plāns:

  • 13.00 ”Rīgas kino” animācijas filmas
  • 13.15 ”Pa Rubika ceļu”
  • 14.00 ”Rīgas kino” animācijas filmas
  • 14.15 ”Zolitūde”
  • 16.00 ”Rīgas kino” animācijas filmas
  • 16.15 ”Šīs bīstamās balkona durvis”
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl