4 komentāri

Lai arī Linda Leen ar dziesmu ”Who Is In Charge” ”Eirovīzijas” nacionālās atlases finālā neiekļuva, viņas šovs kļuva par vienu no aprunātākajiem konkursā. Sarunā ar Skaties.lv Linda atklāj, kādu vēstījumu vēlējusies nodot caur savu priekšnesumu, ko domā par anonīmajiem kritiķiem internetā un kāpēc iespēju sacensties ar jaunajām zvaigznēm sauc par lielisku restartu.

“Mana galvenā motivācija, piesakoties uz ”Eirovīziju”, bija, lai mana mūzika dzīvo. Albuma ”Digital Church” iznākšanu gaidīju diezgan ilgi. Tas tapa ilgi, bet iznāca tieši tāds, kādu es to vēlējos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dziesma ir no šā albuma, tā netapa speciāli ”Eirovīzijai”. Gribēju izmantot ”Eirovīzijas” auditoriju kā starta punktu iziešanai ārpus Latvijas. Jo šis albums ir gatavs, un es gribu, lai tas dzīvo arvien vairāk cilvēku dzīvēs,” sarunā ar Skaties.lv savu motivāciju dalībai konkursā izskaidro Linda.

Viņai uzreiz bijis skaidrs, ka tieši ”Who Is In Charge” būs dziesma, ar kuru Linda mēģinās iziet starptautiskā arēnā.

“Tā galvenā doma, kāpēc šo dziesmu no albuma izvēlējos kā savu ”Eirovīzijas” vēstnesi, bija, jo es to, pagājušajā vasarā braucot no studijas, ieraudzīju vīzijā uz lielās skatuves, tieši pēdējo piedziedājumu.

Teksts ir par dažādām nejēdzībām pasaulē, dziesma ir kā jautājums – kurš ir par to atbildīgs? Un pēdējais pants ir kā atrisinājums – mēs paši esam atbildīgi, un no šīs atbildības mēs nevaram izvairīties.

Tāpēc būtu labi, ja mēs nevis kašķētos, strīdētos un sadalītos, bet vienotos, saliedētos un palīdzētu viens otram,” stāsta Linda.

Foto

Viņas priekšnesuma ideja bijusi kopā ar pārējām dziedātājām uz skatuves iemiesot piecas mūzas, kuras skatītāju klātbūtnē veic sievišķīgu mīlestības rituālu.

Tam par godu Linda pusfināla atlasē savu skatuves tēlu papildināja ar īpašu bruņinieka roku, kas simbolizē tieši šo sievišķo spēku.

“Tā bija mana ideja, kuru īstenot palīdzēja Aivars Vamzis no Liepājas – rotkalis. Bruņinieka roka nav smaga, tā uz skatuves pat palīdz. Var teikt, ka tas ir mans aizsardzības amulets,” par interesanto risinājumu – iespaidīgo pleca rotājumu – stāsta Linda.

Tērpi tika šūti kopā ar Madaru Botmani, savukārt skatuves kustībām dāmas iedvesmojusi Līga Liberte.

“Viss bija īpaši šai reizei gatavots, jo, manuprāt, tērps ir scenogrāfijas sastāvdaļa. Tas nav vienkārši izrādīšanās vai iepakojums. Tā ir daļa vēstījuma – forma, kurā iekļauts saturs. Tiem abiem vienam otru jāpapildina,” skaidro Linda.

Lindas numurs izsauca plašu rezonansi – ļaudis internetā steidza paust viedokli gan par mākslinieces un viņas pavadošā sastāva vizuālo tēlu, gan kritizēt komandas šovu. Linda atzīstas, ka visu šo jezgu vienkārši palaidusi gar ausīm, jo kāda gan jēga iedziļināties?

“Komentārus jau kādu laiku nelasu. Es īsti nezinu, vai ir kāda jēga to uzklausīt. Jo, ja tas ir kaut kas negatīvs, tas var pamatīgi iedragāt vēlmi darīt lietas. Es tam negribu sevi pakļaut, jo šī kritika neko nedod man, tā neko nedod manai komandai.

Fināliste Santa dziesmu velta Dievam! Lasi te!

Savukārt labās lietas es jūtu. Jūtu tās no cilvēkiem, man arī raksta ”Facebook”, es saņemu labus vārdus.
Jo tie sliktie jau neko uz labu nevar izmainīt. Ir taču pilnīgi skaidrs, ka ikviens mākslinieks, kurš piedalās ”Eirovīzijas” atlasē, dara visu labāko, ko var izdarīt – ieliek tajā visus savus spēkus, līdzekļus, laiku un mīlestību.

Es arī, protams, tāpat. Es ceru, ka tas sasniegs sirdis,” par pašas paveikto pārliecināta ir Linda.

Atlasē starp jaunajām zvaigznēm Linda, kurai jau ir ļoti bagāta skatuves pieredze, jutusies pat ļoti labi. Viņa pat izbaudījusi sajūtu, kāda rodas, atkal kāpjot uz skatuves kopā ar māksliniekiem, kuri sevi vēl tikai pierāda, un sajutusies kā atkal viena no tiem.

“Pati ik pa laikam aizmirsu, cik man ir gadu. Jo katrs konkurss noliek nulles punktā, tu atkal esi sākumā. Tas ir foršs restarts,” tā Linda.

Neiekļūšana finālā Lindu neskumdina – dziedātāja uzsver, ka bijusi gatava jebkādam rezultātam. Un arī bez ”Eirovīzijas” viņas profesionālajā dzīvē netrūkst darāmā.

“Ik dienas mācos pieņemt dzīvi tādu, kāda tā ir, un priecāties par to, kas man ir. Un man ir iespēja dziedāt.

Paralēli gatavojos koncertiem, tas ir mans nākamais notikums,” to, ka pēc ”Eirovīzijas” atlases nekas neapstāsies, apstiprina Linda.

Video

TOP komentāri

 • Guste
  +2 +2 0

  Guste

  Patīkami, ka tāds liels mākslinieks nekautrējas kāpt uz vienas skatuve ar iesācējiem un strādāt pēc tiem pašiem noteikumiem. Viss bija lieliski, visu izšķīra veiksme, bet man Lindas numurs ļoti patika. Kas nesaprata - paši vainīgi.
 • DOREMI
  +2 +2 0

  DOREMI

  malacīte ,visam pieiet ar svaigu saprātu JO latrs kaut kāds konkurss ,tikai bagatina dziedātaju ...un tie kas grib šūmēties par viņū ,lai kapj uz skatuvi un parāda kā ir labāk :)))) VEIKSMI LINDA TEV
 • tesa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl