Hipstokrātija: Beidzot taču jākāpj uz skatuves!

0 Komentāru
Hipstokrātija: Beidzot taču jākāpj uz skatuves!
Kristaps Zirnis un Mārtiņš Strautiņš. Publicitātes foto

Elektropopa duets Hipstokrātija līdz šim klausītājus sasniedzis caur ierakstiem. Gada dzimšanas dienā izdevuši otro dziesmu apkopojumu EP XII, Mārtiņš Strautiņš un Kristaps Zirnis gatavi pirmo reizi atrādīties ”dzīvajā”.

– Vēl nesen runājāt, ka Hipstokrātijai uzstāšanās koncertā ir rūpju pilns un sarežģīts notikums. Kas mudināja mainīt domas un gatavoties kāpšanai uz skatuves?

– Apkopojot tuvākos un tālākos nākotnes plānus, nolēmām, ka kāpšana uz skatuves ir neizbēgama. Par to spilgti liecināja gan pasākumu organizatoru interese par grupu, gan dueta dalībnieku iekšējā motivācija: beidzot taču jākāpj uz skatuves! Apzinājāmies tehniskās iespējas un prasības, līdz ar to pēdējos trīs mēnešus aktīvi gatavojamies dzīvajām performancēm.

– Koncerts 5. decembrī klubā Nabaklab iecerēts kā unikāla uzstāšanās vai ir doma par regulārāku iesaistīšanos pašmāju koncertdzīvē?

– Šobrīd izskatās, ka duets Hipstokrātija ir enerģijas pilns uzsākt aktīvu koncertdzīvi, jo visu iepriekšējo gadu esam piedalījušies ieraksta procesā, izdodot divus studijas mazalbumus – Brīnumzeme, kas iznāca vasarā, un tikko klajā laidām XII. Nu esam nobrieduši aktīvai koncertdzīvei. Mūsu debijas uzstāšanās notiks radio Naba 12 gadu dzimšanas dienas svinību ietvaros 5. decembrī.

– Zinu, ka par īpašu notikumu uzskatāt iekļūšanu Dambja veidotajā un izdotajā Latvijas neatkarīgās mūzikas izlasē Odekolons. Ko jaunajām grupām iesakāt, lai tās iemantotu atpazīstamību?

– Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt, jo neuzskatām, ka paši būtu sasnieguši ievērojamu atpazīstamību. Galvenais, ko vēlamies ieteikt jaunajām pašmāju grupām, ir nebaidīties no izaicinājuma un par spīti grūtībām censties pirmos singlus ierakstīt pašu spēkiem. Mūsdienās tā nav problēma, un mājas studijas ietvaros ir iespēja radīt patiešām kvalitatīvus ierakstus.

– Kāds ir Hipstokrātijas vēstījums?

– Mūzikas pamatā ir eksperimentēšana, muzikālo robežu pārkāpšana un ignorēšana.

– Kā nonācāt pie grupas nosaukuma?

– Grupas nosaukums tika izvēlēts, atrodoties mūsu iecienītākā kluba telpās, radio Naba klubā Nabaklab. Nosaukumam nav meklējamas nekādas dziļākas saknes, gluži vienkārši tajā savienojām aktuālākos terminus – aristokrāts, hipokrāts, hipsters, hiphops, hipijs u. c.

– Pēdējā laikā pašmāju mūziķi saaktivizējušies kaverversiju ierakstīšanā. Ja jums būtu jāizvēlas kāda dziesma, ko kaverēt, kura tā būtu?

– Jau publiskojot pirmo preses relīzi, mēs pieminējām, ka debijas EP iekļausim kādu latviešu kaverversiju, diemžēl apstākļu sakritības dēļ to neizdevās īstenot. Bijām ieplānojuši izveidot savu versiju par Ingus Baušķenieka dziesmu Čības.

0 Komentāru