Harijs Poters var ietekmēt Trampa izredzes kļūt par ASV prezidentu

Pievienot komentāru
Harijs Poters var ietekmēt Trampa izredzes kļūt par ASV prezidentu
AFP

Trampa politiskie uzskati un izteikumi ir pretrunā vērtībām, kas paustas Harija Potera grāmatu sērijā, tāpēc, kā uzskata speciālisti, šī grāmata var nospēlēt svarīgu lomu, ietekmējot un formējot amerikāņu attieksmi pret Republikāņu partijas prezidenta amata kandidātu.

Jau ASV prezidenta amata kandidātu priekšvēlēšanu cīņā Donalds Tramps bieži vien tika salīdzināts ar ļauno Lordu Valdemortu, un jaunākajā Pensilvānijas Universitātes veiktajā pētījumā noskaidrots, ka Harija Potera grāmatu sērijas lasītāji prezidenta vēlēšanās par Trampu nebalsos.

Pētījuma autore, profesore Daiena Mutca norādījusi – jo vairāk amerikāņi lasa Harija Potera grāmatas, jo negatīvāks kļūst viņu viedoklis par Republikāņu partijas prezidenta amata kandidātu.

Katra izlasītā grāmata, saskaņā ar Mutcas teikto, pazemina lasītāja viedokli par Trampu par diviem līdz trīs procentpunktiem, kas idividuāli varbūt nav nekas nozīmīgs, bet, ņemot vērā, ka katrs respondents varētu būt izlasījis pat septiņas Harija Potera sērijas grāmatas, Trampa vērtējums varētu kristies pat par 18 procentpunktiem.

Amerikāņi protestē pret Trampu

Nenokavē Harija Potera dzimšanas dienas svinības Rīgā jau šonakt!

Naktī uz svētdienu, 31.jūliju, iznāks lugas Harijs Poters un nolādētais bērns grāmatas versija. Vairākos grāmatu veikalos visā pasaulē, tostarp arī Jāņa Rozes grāmatnīcā Rīgā, Kr. Barona ielā 5, plānoti nakts pasākumi, lai fani lugu varētu iegādāties uzreiz pēc pusnakts.

Svinības un jaunās grāmatas atvēršanas svētki Jāņa Rozes grāmatnīcā notiks plkst.2 naktī. Harija Potera fanus gaidīs gan cienāšanās ar ķirbju mafiniem, gan arī iespēja par īpašu cenu iegādāties jauno grāmatu.