Komentāri
GusGus Rīgā piedāvās mūziku no dažādiem daiļrades posmiem
Foto: Alexander Jean Edvard Le Sage de Fontenay, Flickr.com

15. novembrī Latvijā atkal viesosies savdabīgā, neapstrīdamas inteliģences un smalkas ironijas apdvestā Islandes muzikālā apvienība GusGus.

Mazā Islande, kas pasaules mūzikai spējusi dot tik pārsteidzoši dažādas pirmā lieluma pērles kā Bjorka, Sigur Ros, Of Monsters and Men un Emiliana Torrini, būtu pavisam citādāka arī bez GusGus, kas pamatoti ieņem vienu no ievērojamākajām pozīcijām elektroniskās mūzikas jomā. Viņu spēja meistarīgi savīt hausmūziku, popu un tehno kopā ar estētisku baudījumu sniedzošu vizuālo noformējumu nu jau divas desmitgades priecē mūzikas gardēžus kā vienmēr gaidīts un katru reizi pārsteidzošs deserts.

Jūnija beigās grupa izdeva savu devīto studijas albumu Mexico, kas kā vibrējošs, ritmu dzenošs piedzīvojums turpina 2011. gadā iznākušā Arabian Horse uzjundītās sajūtas. Uzreiz noskaņojoties uz it kā rotaļīga toņa, Mexico piedāvā nomierinoši inteliģentas, viegli slīdošas kompozīcijas, kuras brīžiem papildina uz priekšu dzenošs ”popsīgāks” ritms vai viegla, bet noteikta klubu “bītu” piegarša. Šajā emociju viļņu spēlē, kā divas klintis izceļas sacerējumi Crossfade and God Application.

Koncertā Rīgā GusGus piedāvās gan ieskatu sava jaunākā albumā, gan aplaimos ar pazīstamākajiem hitiem, tai skaitā Over, Arabian Horse, Within You, Moss, Add This Song u.c.

Patlaban grupu veido fotogrāfs, mākslinieks, producents, dīdžejs un komponists Stefans Stefensens aka President Bongo, komponists, producents un programmētājs Birgirs Torarinsons aka Biggi Veira, harizmātiskais vokālists Daniels Augusts Haraldsons un muzikants un vokālists Hogni Egilsons aka He.

Koncerta organizatori vērš uzmanību, ka vēl tikai līdz pirmdienai, 3. novembrim, būs iespēja iegādāties biļetes par to pašreizējo cenu – 24 eiro. Turpmāk tās maksās 29 eiro. Biļetes pieejamas Biļešu servisa tīklā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl