Komentāri
Godmanis pēc kritiena Austrijas kalnos pievēršas olu diētai
Foto: LETA

Īpaša, sievas ieteikta diēta nākusi par labu Eiropas Parlamenta deputātam Ivaram Godmanim, kurš pēc kritiena ar slēpēm Austrijas kalnos nolēmis ievērot īpašu ēdienkarti. Rezultāts – četru nedēļu laikā politiķis atvadījies no 17 kg, un svars turpinot samazināties.

Ivars Godmanis sarunā ar žurnālu Privātā Dzīve atklāj, ka līdz šim nekad nebija pievērsis uzmanību diētai. Viedokļa maiņu radījis kritiens slēpošanas laikā. ”Trīs gadus, ko biju pavadījis parlamentā, es slēpes vienmēr īrēju. Šajā reizē izvēlējos savējās, kas ir ļoti ekstrēmas. Kritu un salaužu roku. Biju šausmīgi nikns uz sevi, jo tas nozīmēja, ka kādu laiku vairs nevarēšu sportot. Tā vietā nolēmu ieturēt diētu,” stāsta I. Godmanis. Sieva Ilze Pētersone-Godmane ierādījusi olu diētu. Pats gan izpētījis arī Stokholmas diētu, kas šķitusi par traku. Četru nedēļu laikā izdevies atbrīvoties no 17 kilogramiem. Nu zaudēti vēl četri kilogrami. ”Lai gan diētu vairs neieturu, rūpīgi sekoju līdzi visam, ko apēdu. Šobrīd sāta sajūta rodas ātrāk, tāpēc nav jāapspiež sevī vēlme ēst vairāk,” saka politiķis, kā vienu no diētas ievērošanas plusiem norādīt arī aizdusas pazušanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ir pagājušas sešas nedēļas, kopš uzsāku šo diētu, un svars turpina kristies. Šobrīd esmu kā staigājoša reklāma, jo ar šo diētu esmu padalījies ar vairākiem cilvēkiem,” lepojas I. Godmanis.

Olu diētas noslēpums atklājas daudzveidīgajā ēdienkartē. Nav gluži tā, ka no rīta līdz vakaram jāēd olas. ”Viena vai divas olas kopā ar pusi vai veselu greipfrūtu bija jāēd brokastīs tikai divas nedēļas. Pusdienās un vakariņās bija gan cepta gaļa un zivs, gan biezpiens un siers, gan dārzeņi, salāti un augļi. No ēdienkartes pilnībā jāizslēdz saldumi, maize, makaroni, rīsi un zupas. Taču es atklāju sev jaunus ēdienus. Agrāk neēdu dārzeņu sautējumu. Tagad zinu – tā bija liela kļūda. Pagatavojot to garšīgi, tā ir sātīga maltīte. Lai gan beidzamajos četros gados manā ēdienkartē nebija sāls un cukura, olu diētas laikā jutu, – organisms to prasa. Tad nu tējai un kafijai pievienoju tējkaroti medus. Savukārt tomātu un gurķu salātiem, ko agrāk ēdu bez sāls, šķipsniņu tomēr uzkaisīju,” olu diētas pieredzē dalās I. Godmanis, norādot, ka visgrūtākā bijusi trešā nedēļa. ”Pirmdien bija jāēd tikai augļi, otrdien tikai dārzeņi, bet trešdien – augļi un dārzeņi. Gaļa ēdienkartē parādījās tikai ceturtdien,” maltīšu režīmu atklāj politiķis.

Lasi vēl