GLAUNI FOTO: LNT ziņu moderators Andris Auzāns Franču Rivjērā iejūtas miljonāra lomā

2 komentāri
GLAUNI FOTO: LNT ziņu moderators Andris Auzāns Franču Rivjērā iejūtas miljonāra lomā
Foto: personīgais arhīvs

Nesen divu nedēļu ceļojumā pa Franču Rivjēru bija devies LNT ziņu moderators Andris Auzāns. Lai arī žurnālists ir aktīvs ceļotājs un Eiropu jau izbraukājis krustu šķērsu, glamūrīgais un pompozais aristokrātu iecienītais tūristu kūrorts viņu novedis līdz kultūršokam.

Ceļojumos Andris parasti dodas viens un cenšas izvairīties no tūrisma aģentūru pakalpojumiem, visu saplānojot pašam. ”Tas nav nekāds ceļojums, ja brauc kopā ar cilvēkiem no savas valsts, – patiesībā, tas ir sliktākais, kas vien var būt!” intervijā žurnālam Privātā Dzīve pārliecību pauž TV seja.

Tiek uzskatīts, ka Franču Rivjēru patiesi izbaudīt var tikai turīgi ļaudis, tāpēc Andris šo teoriju nolēmis apgāzt. Viņš bez pārspīlētas izšķērdības pabijis elitārākajos bagātnieku restorānos un klubos, kur atpūsties iecienījušas pat pasaules mēroga zvaigznes, tostarp Eltons Džons un Šēra.

”Aizbraucot uz citu valsti, parasti apmetos īrētā dzīvoklī, nevis viesnīcā,” stāsta Andris, kurš šoreiz bija izvēlējies apartamentus Nicā ar divām terasēm, katru uz savu pusi. Turklāt tas viņam izmaksājis vien 70 eiro diennaktī. Kas, ņemot vērā cenas pilsētā, bijis nieks. Starp citu, tieši šajā ceļojumā Andris nobaudījis dārgāko saldējumu viņa mūžā – pāris bumbiņas izmaksājušas 20 eiro.

Tāpat TV moderators nolēma sevi palutināt, dodoties lidojumā ar helikopteru no Nicas uz Monako. ”Šo attālumu var mērot arī ar vilcienu, bet tūristiem tiek piedāvāts arī turp aizlidot ar helikopteru vai aizbraukt ar Ferrari.” Lidojums izmaksājis 150 eiro, bet skatam, kas paveras no augšas, cenas nav.

Lai arī Franču Rivjēras klubi ir elitāri, tajos iekļūt problēmu neesot, ja vien zini noteikumus. Viens no galvenajiem – dreskods. ”Šis bija pirmais ceļojums, kam sapirku nedaudz smalkākas drēbītes, lai tiktu visur iekšā. Mans kā žurnālista mērķis bija izpētīt slavenību dzīvesveidu,” atzīst Andris. Tiesa gan, daudzviet fotografēt ir aizliegts, tāpēc visu skaisto atlika baudīt vien ar acīm.

Viens no klubiem, kuru īpaši iecienījuši bagātnieki, piedāvā šampaniešu dušas. Lai arī ieeja klubā ir bezmaksas, vieta pie VIP  baseina nozīmē iegādāties vismaz pudeli šampanieša reizi pus stundā. Cenas? No 150-300 eiro līdz pat 20 000 eiro. Ja izvēlies dārgāko variantu, īpaši tev par godu tiks atskaņota mūzika no filmas Zvaigžņu kari. Tiesa gan, šampanietis gan lielākoties netiek izmantots dzeršanai, bet gan lai laistītos.

FOTO