Komentāri
Glamūrs un greznība: smalkajā Kukšu muižā prezentēta īpaša grāmata
Foto: Sabīne Zvirbule/ Skaties.lv

Tukuma novada smalkajā Kukšu muižā pagājušajā nedēļas nogalē sirsnīgā gaisotnē tika prezentēta aizraujoša grāmata par kulinārijas saikni ar psiholoģiju. Saviesīgajā pasākumā pulcējās grāmatas autoru draugi, domubiedri, atbalstītāji un kulinārijas cienītāji.

Ko par mums liecina uzklātais svinību galds? Kas nosaka mūsu uztura izvēli? Ko par personību stāsta piekoptie ēšanas paradumi? Vai vispār ir iespējams savienot tik dažādas zinātnes kā psiholoģija un kulinārija? Atbildes meklējiet jaunajā grāmatā ”Psiholoģija un kulinārija vai kulinārija un psiholoģija”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: grāmatas atvēršanas svētki

Kulinārija ir lielisks indikators cilvēka psiholoģiskās puses un dzīvesveida, dzīves filozofijas iepazīšanai. Tas, ko cilvēks ēd, veids, kā viņš izvēlas sev maltīti un pārtikas produktus, spēj modelēt viņa psiholoģisko portretu. Vēl vairāk – šie faktori, iemācoties tos atpazīt, kalpo par cilvēka analīzes instrumentiem. Mūsu vidū ir sastopami vegāni, veģetārieši, cilvēki, kuri ēd tikai gaļu, kuri neēd zivis un tamlīdzīgi. Pastāv neskaitāmi varianti, kā tiek kombinēti cilvēku ēšanas paradumi. Bet ko tie liecina par pašu cilvēku?

“Grāmata “Psiholoģija un kulinārija vai kulinārija un psiholoģija” ir ceļvedis individuālās personības un apkārtējo cilvēku izzināšanā caur kulinārijas prizmu. Tā aptver desmit laikmetus, sākot no akmens laikmeta līdz mūsdienām, sniedzot ieskatu kulinārijas attīstības vēsturē. Grāmata sniedz iespēju atrast cēloņu seku likumsakarības saistībā ar ēšanas paradumiem un cilvēka personību,” jauno grāmatu raksturo uzņēmuma “Aloja Starkelsen” ģenerāldirektors Jānis Garančs.

Grāmatas “Psiholoģija un kulinārija vai kulinārija un psiholoģija” autori ir savas jomas eksperti, entuziasti un atzīti profesionāļi – psihoterapeite un rakstniece Evelīna Grava un starptautiski pazīstamais šefpavārs, kā arī Kukšu muižas īpašnieks, antikvāru mākslas darbu eksperts un kolekcionārs Daniels Jāns (Daniel Jahn).

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl