Gadu pēc nelaimes klajā nākusi jauna Ūdrīša dziesma

3 komentāri
Gadu pēc nelaimes klajā nākusi jauna Ūdrīša dziesma
Publicitātes foto

Klausītāju uzmanībai nodota grupas “Ūdris & Balode” dziesma “Klusumā”. Dziesmu publicēt bija paredzēts jau pirms gada – 2016. gada janvārī, bet grupas plānus izjauca nelaimes gadījums, kurā cieta Rolands Ūdris-Balodis, saukts arī par Ūdrīti.

”Lai arī dziesma “Klusumā” plašākam klausītāju lokam tiek publiskota tagad, tai aiz muguras ir sarežģīts stāsts. Dziesmas ieraksts tika pabeigts grupas tuva drauga “The Hobos” basģitārista Mārtiņa Burkevica skaņu ierakstu studijā tikai dažas dienas pirms liktenīgās avārijas.

Ilgu laiku Ūdris atradās uz dzīvības un nāves robežas. Ar šo ierakstīto skaņdarbu centos pamodināt Ūdri no komas reanimācijā un lūdzos, lai Ūdris paliktu dzīvs,” stāsta grupas otrs centrālais stūrakmens, Ūdrīša sieva Ilona Balode-Ūdre.

Audio: grupas “Ūdris & Balode” dziesma “Klusumā”

Ūdris izdzīvoja. Tagad šai dziesmai apritējis vairāk nekā gads. Kā min Balode, daudz kas esot mainījies. Grupa “Ūdris & Balode” šobrīd nekoncertē, jo Ūdris turpina cīnīties ar smagām nelaimes gadījuma sekām. Pagaidām par dziedāšanu un ģitāras spēlēšanu uz kādu laiku Ūdris vēl var aizmirst, bet Balode tic uz visu labāko.

Dziesma “Klusumā” ir īpaša. Tā ir arī aizsākums jaunam dziesmu ciklam – ar Aizsaulē aizgājušā Ventspils dzejnieka Rūdolfa Liedaga kaislīgo un skaudro dzeju. Mūzikas autors ir Rolands Balodis-Ūdris, kā viesmākslinieks piedalījies grupas draugs, pianists un komponists Andris Jansons, kura saknes, tāpat kā Balodei, iestiepjas Ventspilī.

Publicitātes foto

Foto: Latvijas mūziķi vienojas koncertā Ūdrīša atbalstam

Grupa “Ūdris & Balode” aizsāka savu darbību 2010. gadā, kad mākslinieku pāris Ūdris un Balode, presē plaši atspoguļotajā ceļojumā ar stopiem no Rīgas uz Pekinu, sāka muzicēt kopā uz ielām. Atgriežoties Latvijā, viņi nodibināja grupu “Ūdris & Balode”.

Grupas sastāvs kopš sākotnes ir bijis nemainīgs. Ģitāra – Ivars Jercums, bass – Norberts Skraucis, bungas – Artis Orubs. Kā arī Ūdris (balss, mūzika, vārdi) un Balode (balss, akordeons, mutes ermoņikas).

Foto: Latvijas mūziķi vienojas koncertā Ūdrīša atbalstam

3 komentāri