Komentāri
Francijā dzīvojošais latviešu mūziķis Lukass Edgars savas dziesmas nosapņo. Noklausies jauno albumu!
Publicitātes foto

Mūzikas un mākslas festivāla Bildes 2016 jauno grupu un Bilžu veterānu kopprojektu koncertā šonedēļ, 22.oktobrī, uzstāsies īpašais viesis – grupas The Grand Bay līderis Lukass Edgars.  

Lukasa Edgara muzikālais stāsts ir ļoti romantisks – 2012. gadā, sekojot mīlestībai, viņš pārcēlās uz dzīvi Francijas pilsētā Strasbūrā. Būdams vienīgais latvietis starp francūžiem, viņš nodibināja grupu The Grand Bay, kura šā gada maijā izdeva savu debijas albumu Has Fallen. 

Dziesmas dzird sapņos

Lukasa Edgara radīto mūziku var dēvēt ar dream pop, jo iedvesmu viņš gūst tieši no sapņiem, bet mūziku raksturo minimālisms un elektronika.

”Kad man prātā ienāk doma, man kājas sāk trīcēt, kamēr nebūšu paņēmis rokā instrumentu un to ierakstījis.  Es sapņos dzirdu dziesmas, nakts vidū pamostos un tās ierakstu. Man ir šādas dziesmas ar nosaukumiem Sapnis1, Sapnis2, Sapnis3. Šie sapņi ir jādabū ārā,” stāsta Lukass Edgars, iezīmējot savu intuitīvo dziesmu radīšanas procesu.

Talantu atklāj nejauši

To, ka arī pats spēj radīt mūziku, Lukass Edgars esot uzzinājis nejauši: ”Man bija jāiemācās divi Poruka dzejoļi, kurus nevarēju iemācīties, tāpēc dzejai uzrakstīju mūziku. Tās bija manas pirmās dziesmas. Mani toreiz neizsauca.”

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Pirmo reizi festivālā Bildes Lukass Edgars piedalījās 2010. gadā, vēl mācoties Rīgas Franču licejā. Savukārt šogad festivāla koncertā viņš pirmo reizi sevi parādīs plašākai Latvijas publikai kā solo mākslinieks. Rīgā mūziķis ieradies neilgi pirms došanās uz ASV, lai muzikālās gaitas turpinātu Ņujorkā. Festivālā Bildes 2016 Lukass Edgars uzstāsies kopā ar Madaru Murņikovu un izpildīs pavisam jaunu dziesmu Lavender. Uz skatuves abiem mūziķiem pievienosies arī Rīgas Franču liceja koristes.

The Grand Bay – Has Fallen

Šonedēļ Bildes turpinās Rīgas Kongresu namā

Šonedēļ mūzikas un mākslas festivāla Bildes 2016 koncerti notiks Rīgas Kongresu namā, kur nedēļas nogalē uz skatuves kāps gan jaunie mūziķi, gan Bilžu veterāni un izskanēs arī īpašs koncerts bērniem.

22. oktobrī plkst. 18.00 JAUNO GRUPU un BILŽU VETERĀNU kopprojektu koncerts. Koncertā, ko vadīs Andris Freidenfelds, tandēmos uzstāsies 45. v-sk. & Miks Dukurs, Bekars & Ikars Ruņģis, Baltā klints & Inga Bērziņa, Patrisha, Miks Galvanovskis & Ralfs Eilands, Domēni & Ginta Krievkalna, Sudden Lights & Marts Kristians Kalniņš, Summer Knight Band & Rūta Dūduma un citi, bet vakara īpašais viesis būs Lukass Edgars (The Grand Bay).

23. oktobrī plkst. 12.00 koncerts BĒRNIEM, kurā uz skatuves kāps Dzeguzīte & Normunds Rutulis, Knīpas un knauķi, Nikolajs Puzikovs, Podziņas, Liene Šomase ar meitu Gabrielu, Miks Dukurs un Edmunds Rasmanis, stepa dejas studija Top Tap CompanyKolibri, deju skolas Dzirnas mazie dejotāji, Juris, Rūta un Marts Kaukuļi un citi mūziķi un dejotāji.

23. oktobrī plkst. 18.00 BILŽU VETERĀNU koncertā uzstāsies Aija Andrejeva, ALEXKeksi,  Pērkons, Adrians Kukuvass, Rīgas Viļņi, Varis Vētra, Ieva Sutugova un Imants Vanzovičs, Ainars Virga un Roberts Gobziņš, Framest, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa un Ērika Eglija, Raimonds Tiguls un citi.

Lasi vēl