FOTO: Majors prezentē Positivus festivāla speciālo alu

Pievienot komentāru
FOTO: Majors prezentē Positivus festivāla speciālo alu
Publicitātes foto

Pirms desmit gadiem sākās stāsts par Positivus festivālu un, lai nosvinētu nozīmīgo jubileju, radīts īpašs Positivus eils. Jau pavisam drīz tas nonāks tirdzniecībā, būs baudāms krodziņos un kafejnīcās un, protams, pašā festivālā, kas no 15. Līdz 17. jūlijam tradicionāli norisināsies Salacgrīvā.

”Novērtējot Aldara vēsturisko ieguldījumu alus brūvēšanā, nolēmām jubilejas alu veidot sadarbībā tieši ar šo prasmīgo un pieredzējušo alus darītāju. Visi, kas līdz šim jau pagaršojuši Positivus eilu, atzīst, ka tas ir izdevies pavisam īpašs. Esmu pārliecināts, ka tas būs viens no labākajiem un gardākajiem šīs vasaras dzērieniem,” alus prezentācijā atzina Positivus organizators Ģirts Majors.

”Ar katru gadu eila tipa alus kļūst arvien populārāks visā pasaulē, tādēļ nebija šaubu, ka Positivus alum ir jābūt tādam, kas atbilstu mūsdienu aktuālajām tendencēm. Šim īpašajam alum, kas brūvēts par godu festivāla desmitgadei, piemīt piesātināts apiņu aromāts, kurā dominē dažādu citrusaugļu notis, savukārt alus garša ir viegla, ar klasisku rūgtumu. Alus ir īstens festivālu dzēriens, ko baudīt siltā vasaras dienā vai pievakarē labas mūzikas un draugu kompānijā,” teic a/s Aldaris galvenais alus meistars Valdis Čunka.

Foto

Positivus eila brūvēšanā izmantoti vairāki apiņu veidi. Sausajā apiņošanā, alus raudzēšanas procesa beigās pievienoti Mosaic apiņi, kas piešķir šim alum tā raksturīgo aromātu. Īpašo Positivus jubilejas alu būs iespējams nobaudīt ne tikai festivālā, bet jau maija pirmajā pusē iegādāties arī lielākajās tirdzniecības ķēdēs. Paredzēts saražot aptuveni 50 000 pudeļu, kā arī lejamo alu, kas būs pieejams krogiem un kafejnīcām.

2016. gadā Positivus festivāla galvenie mākslinieki būs britu popmūziķe Elija Goldinga, pankroka leģenda Igijs Pops un elektroniski sapņainā franču grupa M83. Positivus festivālā, kas šovasar svinēs savu desmito jubileju, uzstāsies arī tādi mākslinieki kā Years & Years, Marks Ronsons, Hot Chip, Air, John Newman, Grimes, Charles Bradley, Richard Hawley, Mercury Rev, Wolf Alice, Oh Wonder un daudzi citi.

Līdz festivāla sākumam gaidāmi vēl vairāki paziņojumi par māksliniekiem, kas uzstāsies uz Positivus sešām skatuvēm, tostarp galvenajām.