FOTO: Ilvess mīļotās pavadībā rīdziniekiem prezentē savu rokdziesmu izlasi

1 komentārs
FOTO: Ilvess mīļotās pavadībā rīdziniekiem prezentē savu rokdziesmu izlasi
Foto: F64

Sestdienas, 19. decembra, vakarā pilsētas bārā Vest Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (62) Rīgas publikai prezentēja savu jaunības dienu mīļāko dziesmu izlasi Teenage Wasteland – Favourites 1963-1978 (Jaunības dienu maksimālisma izlase 1963-1978). Sarīkojumā Ilvesam plecu pie pleca bija viņa saderinātā Ieva Kupce (38).

”Tās bija dziesmas, kuras klausījos ar mazu 12 tranzistoru radioaparātu laikā, kad augu. Tās deva nepieciešamo atvieglojumu, ko The Who dēvēja par Teenage Wasteland. 62 gadu vecumā tā apgalvot varētu šķist nedaudz smieklīgi, bet jaunībā manu ikdienu glāba rokenrols,” atzīst Ilvess.

”Tā gluži nav visu manu mīļāko dziesmu izlase. Tādā gadījumā būtu jāiekļauj, piemēram, populāras The Beatles vai The Rolling Stones dziesmas, kuras pazīst arī vairums latviešu,” saka Ilvess. ”Šajā izlasē nav iekļautas dziesmas, kuru izpildītāji neļāva tās izmantot šāda veida albumā, piemēram, tik nozīmīgas dziesmas kā Kinks – You Really Got Me un All Day and All of the Night. Tāpat arī We Five’s – You Were On My Mind, kura ierakstīta nepilnu gadu vēlāk pirms Jefferson Airplane’s – Somebody to Love. Albumā trūkst grupu Pearl Jam un Nirvana muzikālā un garīgā tēva Neila Janga dziesmu, kā arī jauno laiku pankmūzikas grupas Music Machine’s dziesmas Talk Talk”.

Sarīkojumā mūzikas ierakstus atskaņoja gan Igaunijas prezidents, gan arī mūzikas žurnālists un dīdžejs Uldis Rudaks.

Foto