Fokusa ilūzija (Fokuss)

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri
Fokusa ilūzija (Fokuss)

Uz ekrāniem atgriežas sen neredzētais Vils Smits, kura slava pēdējos gados ir krietni pabalējusi (mazāk radu būšanas, Vil!), tandēmā ar uzlecošo zvaigzni Margo Robiju, kurai šis zvaigznes statuss vēl ir jāpierāda. Abi mēģina apmuļķot skatītāju – visās nozīmēs un par visu – jaunājakā blēžu filmā Fokuss, par ko arī šis stāsts.

Neizskaidrojamu (t.i., izskaidrojamu, zemāk) iemeslu dēļ tieši Latvijā ir neprātīgi populāras filmas par visu veidu blēžiem un krāpniekiem, no Oušena bandas līdz aizpagājušā gada komerciālajam superhitam (tieši tā) Krāpšanas ilūzija (Now You See Me). Nekādas ilūzijas – tautai, kuru ik pēc diviem gadiem kapitāli apmuļķo tā saucamie ”tautas kalpi”, kurus tā turpina akli ievēlēt atkal un atkal, un atkal, vienkārši patīk, kad to apmuļķo, dzīvē vai kino. Skarbi, bet patiesi – ja kādam ir labāks skaidrojums, droši dalāties ar to komentāros.

Šajā ziņā filma ir diezgan nekaitīgs nieks, kurā pievilcīgi aktieri izspēlē kārtējo krāpšanas ilūziju, uz filmas vidu pārāk aizraujoties viens ar otru, kā rezultātā tā pārvēršas romantiskā melodrāmā ar afēras elementiem (nu, vai arī romantiskā afērā), bet nekādi ne otrādi, lai pēc dažiem (ne)gaidītiem sižeta pavērsieniem noslēgtos ar happy end un pazustu no jūsu galvām un dzīvēm uz visiem laikiem.

Un te, iespējams, slēpjas filmas lielākais triks – tā absolūti necenšas izlikties kaut kas vairāk, kā reklamēts (skaisti, harizmātiski aktieri, glamūrīga bilde, paredzama laupīšana), bet tik un tā beigās pamanīsies iegūt jūsu naudu. Neuzķerieties uz krāpnieku viltībām!

Lasi vēl