Flame & The Rolltones ”spridzina” Rokkafejnīcā

0 Komentāru
Flame & The Rolltones ”spridzina” Rokkafejnīcā
Publicitātes foto

Ar debijas albumu Road Trip sevi pieteikusi pašmāju mūziķu grupa Flame & The Rolltones. Populārākie mūzikas kritiķi izsakās atzinīgi, grupa ar ģimeniskām jūtām gatavojas koncertu tūrei, savukārt prezentāciju apmeklējušie klausītāji, pozitīvi uzlādēti, plāno apmeklēt nākamos koncertus.

”Mēs neesam grupa. Esam muzikāla ģimene, kas savas sajūtas izsaka mūzikā,” stāsta grupas vokālists Atis Zviedris. ”Mums ir svarīgi atstāt savu ”pēdu” jeb nospiedumu Latvijas mūzikas jūrā. Domāju, ka muzicēsim gadus desmit, divdesmit, trīsdesmit, tomēr ideālā variantā gribētu satikties kā veci opīši, jautāt viens otram, kur esam piesējuši savus kaujas zirgus un to neatcerēties, bet vēl joprojām spēt nospēlēt, piemēram, albuma pašu pirmo dziesmu Better way,” par grupas nākotni stāsta vokālists Atis Zviedris.

”Albums Road Trip patiešām izklausās pēc īsta amerikāņu produkta – ir jūtams, ka materiāla gala apstrāde jeb ”māsters” tapis ASV. Grupa paveikusi savā žanrā to pašu, ko Latvian Blues Band blūzā vai savulaik The Hobos kantrī un folkā sakņotā rokmūzikā – viņi saglabā daudzas desmitgades vecas mūzikas autentiskumu mūsdienās, tajā pašā laikā neliekot tam izklausīties vecmodīgam,” grupas debijas albumu vērtē mūzikas kritiķis Uldis Rudaks. ”Man albumu patiešām ir patīkami klausīties, kaut arī parasti kantrī mūzika mani neaizrauj,” piebilst U. Rudaks.

Albumā Road Trip kopumā dzirdamas deviņas dziesmas – septiņas no tām oriģinālmateriāls, savukārt divas – kaverversijas pasaulē pazīstamiem skaņdarbiem. Albums veidots angļu valodā, lai tiktu saglabāta ”American Roots” stilistika. Albuma noskaņa ir dzīvespriecīga un pozitīva, tāpat kā tās izpildītāji – grupas vokālists Atis Zviedris, ģitārists Jānis Lācis, basģitārists Valters Sprūdžs un bundzinieks Uģis Eihvalds.

”American Roots” ir mūsdienu mūzikas žanrs, kas ietver elementus no dažādiem amerikāņu tautas mūzikas stiliem, veidojot atšķirīgu, amerikāņu muzikālajās tradīcijās balstītu skanējumu, kas nav piesaistīts viena žanra robežām. Reģionālās ASV tautas mūzikas saknes meklējamas vēsturē, kad Eiropas un Rietumāfrikas iedzīvotāji ieceļoja Ziemeļamerikā. Tādējādi Amerikas tradicionālās mūzikas pasauli būtiski ietekmējusi Eiropas tautas mūzika, it īpaši tie mūzikas stili, kurus pār Atlantijas okeānu veduši skotu, īru, angļu, vācu, poļu un franču imigranti. ”American Roots” ir vairāku mūzikas žanru pamatā; to var saklausīt gan blūzā, džezā, r&b, modernajā kantrīmūzikā un pat rokā.

0 Komentāru