Filma “Modris” Sansebastjanas filmu festivālā saņem “Īpašo atzinību”

Pievienot komentāru
Filma “Modris” Sansebastjanas filmu festivālā saņem “Īpašo atzinību”
Foto: Evija Trifanova, LETA

Režisora Jura Kursieša debijas filma “Modris” Sansebastjanas Starptautiskajā filmu festivālā Spānijā saņēmusi “Īpašo atzinību”, informē filmas veidotāji.

Festivāla žūrijas balva pasniegta “par filmas stilistisko sasniegumu un veidu, kā tiek sasaistīta vientulība un sabiedrība, personīgās ciešanas un administratīvā apspiestība”.

Sansebastjanas filmu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem “A” klases festivāliem, kam ir gan BAFT (Britu filmu un TV akadēmijas,) FIAPF (Starptautiskās kinoproducentu asociācijas), gan FIPRESCI (Starptautiskās kinokritiķu asociācijas) akreditācijas.

Iepriekš Latvijas vārdu Sansebastjanas festivāla vēsturē ierakstījusi Herca Franka dokumentālā filma “Reiz dzīvoja septiņi Simeoni”, kas 1991.gadā saņēma balvu kā labākā dokumentālā filma.

Sansebastjanas festivālā filma “Modris” piedzīvoja Eiropas pirmizrādi. Jau drīzumā, 10. oktobrī, notiks filmas Austrumeiropas pirmizrāde Varšavas filmu festivālā. Pasaules pirmizrāde notika prestižajā Toronto filmu festivālā, bet uz Latvijas kinoekrāniem tā tiks izrādīta no 24. oktobra.

Filmas “Modris” scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem. Tas attēlo tikko pilngadību sasnieguša puiša liktenīgu dzīves posmu – konflikts ar māti iziet no rāmjiem, kad par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas noved pie krustcelēm ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem.