Filma Modris piedzīvos Latvijas pirmizrādi

0 Komentāru
Filma Modris piedzīvos Latvijas pirmizrādi
Foto: Evija Trifanova, LETA

Šonedēļ kinoteātros visā Latvijā sāks rādīt Jura Kursieša debijas filmu Modris. Šodien, 23. oktobrī, plkst. 19.00 kinoteātrī Splendid Palace notiks filmas nacionālā pirmizrāde ar režisora un aktieru piedalīšanos.

Patiesos notikumos balstītās filmas stāsts nav plakani drūms, bet ar visām dzīves šķautnēm, akcentē filmas režisors Juris Kursietis. ”Tā ir drāma – nopietna filma, bet tās mērķis nav skatītāju apbēdināt. Ir brīži, kur var pasmaidīt un pozitīvā ziņā just līdzi tēlam. Es tomēr ticu, ka mūsu skatītājs ir gudrs skatītājs, kurš iet uz kino un novērtē stāstus, kas atspoguļo aktuālas lietas,” LNT raidījumā 900 sekundes šorīt stāstīja J. Kursietis, piebilstot, ka ”problemātika nav tā nospiedošā”.

Filmas, kas jau izceļojusies pa labākajiem pasaules festivāliem, atradums, režisoraprāt, ir galvenās lomas atveidotājs neprofesionālais aktieris Kristers Pikša. ”Es jau no sākuma zināju, ka vajadzēs ņemt neaktieri. Mēs arī lielu darbu ieguldījām, lai viņu sameklētu. Nepilna gada laikā mēs redzējām vairāk par 1200 potenciālajiem Modriem. Kristers filmu absolūti iznes,” pauž režisors.

Pats Kristers Pikša nenoliedz, ka piedalīšanās filmā iekšēji mazliet mainījusi profesionālo ceļu dzīvē. ”Bišķi iepatikās tā filmu būšana,” atklāj galvenās lomas atveidotājs.

Plašāk skaties videosižetā!

Sākot ar piektdienu, 24. oktobri, filma Modris tiks rādīta kinoteātros Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Talsos, Valmierā, Smiltenē, Siguldā, Cēsīs, Rēzeknē un Daugavpilī.

Filma Modris nominēta septiņām Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvām, tostarp kā labākā spēlfilma un labākais režijas darbs. Filmas galvenās lomas atveidotājs, neprofesionālais aktieris Kristers Pikša, nominēts labākā aktiera balvai.

Jau vēstījām, ka Jura Kursieša debijas pilnmetrāžas kinofilmu atzinīgi novērtējuši arī pasaules kino profesionāļi – filma tika iekļauta prestižā Toronto filmu festivāla programmā, savukārt A klases Sansebastjanas kinofestivālā Spānijā Modris saņēma balvu – “Īpašo atzinību” (Special mention).

Filma Modris ir patiesos notikumos iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem. Pēc tam Modris nolemj atrast tēvu, kuru nekad dzīvē nav saticis.

Uz filmas pirmizrādi Splendid Palace iespējams arī iegādāties biļetes. Pēc filmas plkst. 21.30 skatītāji aicināti uz filmas ballīti klubā Vecrīga, Vaļņu ielā.
0 Komentāru