Filma “Izlaiduma gads” kļuvusi par skatītāko filmu kinoteātrī “Kino Citadele”

0 Komentāru
Filma “Izlaiduma gads” kļuvusi par skatītāko filmu kinoteātrī “Kino Citadele”
Kadrs no filmas Izlaiduma gads. Publicitātes foto

Režisora Andra Gaujas filma “Izlaiduma gads” kļuvusi par skatītāko filmu kinoteātrī “Forum Cinemas”, liecina informācija kinoteātra mājaslapā.

“Izlaiduma gads” pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 9. oktobrī un pirmajā izrādīšanās nedēļā kinoteātrī “Kino Citadele” pārspējusi tādas ASV filmas kā Drakula: Leģendas sākums, Neatrodamā un Labirinta skrējējs, kuras bija topa augšgalā pagājušajā nedēļas nogalē.

Filmas centrā ir jaunā skolotāja Zane, kura pēc piedzīvotas vilšanās personiskajā dzīvē visu enerģiju velta darbam – viņa cenšas nodibināt kontaktu ar savu audzināmo klasi – kādas Rīgas skolas nepakļāvīgajiem jauniešiem.

Zane dara vairāk, nekā prasa pienākums, – rīko mājas ballītes, ekskursijas vairāku dienu garumā, izmitina pie sevis skolēnus, kam mājās ir sarežģījumi. Robeža starp skolotāju un skolēniem sāk izzust… Kad Zane aptver, ka viens no skolēniem ir iemīlējies viņā, jaunā skolotāja nonāk sarežģītas izvēles priekšā – ļauties personīgai laimei vai palikt uzticīgai savam labās skolotājas ideālam.

Filma “Izlaiduma gads” (“The Lesson”), kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja 27. augustā Monreālas starptautiskā kinofestivāla konkursa skatē, ir režisora Andra Gaujas debijas spēlfilma. Andris Gauja un filmas operators Aleksandrs Grebņevs guva plašu ievērību pasaulē ar savu iepriekšējo darbu – dokumentālo filmu Ģimenes lietas, kas uzvarēja ASV lielākajā dokumentālo filmu festivālā Silverdocs, kā arī piedalījās vairāk nekā 25 starptautiskos kinofestivālos visā pasaulē.

Filmā “Izlaiduma gads” galveno lomu atveido Inga Alsiņa-Lasmane, un tajā līdzās profesionāliem aktieriem ir apzināti izvēlēti daudzi jaunieši bez iepriekšējas pieredzes kino. Tajā lomas atveido arī Gatis Gāga, Liena Šmukste, Marina Janaus, slavenais Krievijas aktieris Andrejs Smoļakovs, kā arī daudzu Latvijas skolu un augstskolu jaunieši – Mārcis Klatenbergs, Ieva Apine, Edgars Siliņš, Elza Feldmane, Agirs Neminskis un citi.

No 10. oktobra filma “Izlaiduma gads” ir skatāma arī lielākajos Latvijas kinoteātros.

0 Komentāru