Komentāri
Festivālā “Primavera Sound” Barselonā Latviju pārstāvēs “NiklāvZ”

Starptautiskajā alternatīvās mūzikas festivālā “Primavera Sound” Barselonā Latviju pārstāvēs mūziķis un producents “NiklāvZ” jeb Niklāvs Sekačs, aģentūru LETA informēja Latvijas Radio preses sekretāre Ilze Zvaigzne.

Baltijas reģionu šajā festivālā pārstāvēs arī igauņu mūziķi – Latvijā jau iepazītais folkroka ansamblis “Tenfold Rabbit” no Tallinas, kā arī producents “Firejose” un “Sander Molder”. Plānots, ka vienu no lielākajiem Eiropas mūzikas notikumiem – festivālu “Primavera Sound” – šogad apmeklēs ap 150 000 mūzikas industrijas profesionāļu un fanu.

Elektroniskās mūzikas producents un mūziķu apvienības “Dirty Deal Audio” biedrs “NiklāvZ” kopā ar igauņu kolēģiem “Primavera Sound” festivālā uz skatuves kāps divas reizes, vispirms šodien sniedzot koncertu mūzikas profesionāļiem “Primavera Pro Sound” laikā, bet pēcāk uzstājoties arī pārējiem festivāla apmeklētājiem.

Baltijas reģions festivālā tiks popularizēts kā viens no jaunākajiem un vilinošākajiem mūzikas tirgiem. Ekspertu diskusijā par šo mūzikas tirgu piedalīsies “Tallinas Mūzikas nedēļas” rīkotāja Helēna Sildna, “Pieci.lv” mūzikas redaktors Toms Grēviņš un “The Baltic Scene” vadītāja Natālija Metsa.

Iespēju piedalīties festivālā “Primavera Sound” mūziķis ieguvis, pateicoties jaunā medija “Pieci.lv” un Baltijas mūzikas eksporta platformas “The Baltic Scene” sadarbībai. Līdz šim “NiklāvZ” sevi kā perspektīvu mūziķi ir pierādījis, izcīnot uzvaru festivāla “Satta Outside” rīkotajās starptautiskajās bītmeikeru sacensībās “Ritmo Kovos” Lietuvā un piedaloties festivālā “Baltic Trail”. Mūziķis ir izdevis mazalbumu “Blocks” un sadarbojies ar vairākiem Latvijā pazīstamiem mūziķiem.

“Primavera Sound” šogad Barselonā tiek rīkots no 28.maija līdz 31.maijam. Festivāls kopš tā dibināšanas 2001.gadā kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem Eiropas mūzikas pasākumiem.

“Kā sabiedriskais medijs vēlamies, lai Latvijā tapusī mūzika kļūtu par vienu no mūsu valsts atpazīšanas zīmēm. Mūzikai, kas tiek radīta Latvijā, ir spēcīgs potenciāls – ja klasiskā žanra pārstāvji sevi starptautiskajā tirgū jau ir pierādījuši, tad šoreiz roku gribam pasniegt populārās mūzikas pārstāvjiem. Kāpēc gan lai mūsu platuma grādos radītie ritmi un melodijas nevarētu kļūt par veiksmīgu eksporta preci?” izsakās Latvijas Radio valdes loceklis Jānis Siksnis. Viņš uzsver, ka viens no Latvijas populārās mūzikas vēstniekiem pasaulē varētu kļūt jaunais medijs “Pieci.lv”, kas sācis darbu 31.martā. “Rūpēsimies, lai latviešu mākslinieku kompozīcijas skanētu ne tikai FM viļņos un internetā, bet arī lai par viņiem uzzinātu plašāka pasaule,” uzsver Siksnis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl