Komentāri

Saskaņā ar Eiropas Kinoakadēmijas paziņoto, četras no festivāla “Baltijas pērle” programmā iekļautajām filmām nu oficiāli pretendē uz prestižo Eiropas Kinoakadēmijas balvu, ko šā gada decembrī pasniegs Rīgā, informē festivāla “Baltijas pērle” organizatori.

“Baltijas pērles” filmu izvirzīšanai balvai apliecina, ka festivāls teicami paveicis savu tradicionāli prioritāro uzdevumu filmu atlasē: nodrošināt labāko Eiropas filmu pieejamību skatītājiem Latvijā.

Festivāla “Baltijas pērle” ietvaros vēl iespējams noskatīties un novērtēt nosauktos pretendentus.

Pāvela Pavļikovska “Ida” (Ida) – Polijas izvirzīta “Oskara” balvai kategorijā “Labākā ārzemju filma” un jau bagātīgi godalgota nozīmīgākajos starptautiskajos festivālos. Šī dziļā un valdzinošā kinolente, kas notur skatītāju emocionālajā spriedzē, uzņemta pagājušā gadsimta sešdesmito gadu estētikā, izsmalcinātā melnbaltajā krāsu paletē un aizraujošā vizuālajā valodā.

Tajā jūtams “jaunā kino” aromāts. Filmas seansi – 18.septembrī un 21.septembrī kinoteātrī “Splendid Palace”.

2014. gada Kannu kinofestivāla augstākā apbalvojuma “Zelta palmas zars” ieguvējas – Nūri Biljes Džejlana “Ziemas sapnis” (Winter Sleep/ Kis Uykusu) – seanss notiks 20.septembrī kinoteātrī “Splendid Palace”. Režisors centies aptvert neaptveramo – Turcijas vidē iecelt un izspēlēt visus galvenos Krievijas klasiskās literatūras sižetus. Pirmkārt jau no Čehova un Dostojevska, kā arī no Tolstoja darbiem… Izcilais mākslinieciskās izteiksmes talants, savdabīgais rokraksts un pat narcisisms piespiež skatīties šo kino, neatraujot acu.

Vairākkārtējo Kannu kinofestivāla laureātu un “Oskara” balvas ieguvēju – brāļu Žana Pjēra un Lika Dardēnu – filmu “Divas dienas un viena nakts” (Two Days, One Night/ Deux jours, une nuit) ar spožo Marionu Kotijāru galvenajā lomā varēs noskatīties 18. un 21. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace”. Bez jel kā lieka, nepieļaujot pat falšuma atblāzmu, ir uzņemta filigrāna filma-šedevrs, kas atkal jau pierāda režisoru izcilo meistarību. Filma, kas šķiet piegriezta no īstās dzīves gabaliņiem, tomēr neietver nevienu nejaušu kadru, dialogu vai epizodi.

Festivāla programmā iekļauta arī dzīvā klasiķa Žana Lika Godāra 3D uzņemtā eksperimentālā filma “Ardievas valodai” (Goodbye to Language/ Adieu to Langage). Ģeniālā avangardista joks, sirdīgs un zobgalīgs avangards, ko caurstrāvo atjautīga prāta spēle – brīnišķi manierīga, neaptverami eklektiska un filozofiski poētiska. Šīs ir Francijas “Jaunā viļņa” pamatlicēja atvadas no ierastās kinovalodas un, iespējams, arī no kinematogrāfa. Filmas seanss vēl 19. septembrī kinoteātrī “Kino Citadele”.

Šīs, kā arī citas filmas šonedēļ var noskatīties festivālā “Baltijas pērle”, kas notiek Rīgā līdz 21. septembrim.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl