Elizabete II svin dzimšanas dienu, bet briti gaida “karalisko mazuli”

Komentāri
Elizabete II svin dzimšanas dienu, bet briti gaida “karalisko mazuli”
Foto: EPA/ LETA

Lielbritānijas karaliene Elizabete II šodien, 21. aprīlī, svin 89. šūpuļa svētkus, taču šim datumam ir vēl kāda nozīme.

Lielbritānijas karalienei, līdzīgi kā vairākiem citiem britu monarhiem, ir divas dzimšanas dienas – īstā un oficiālā. Oficiālā diena ar vērienīgiem pasākumiem visā Lielbritānijā tiks svinēta 14. jūnijā.

Elizabetes II kronēšana notika 1953. gada 2. jūnijā. 2002. gadā karaliene svinēja 50. valdīšanas gadadienu.

Karalienes Elizabetes aizraušanās ir zirgi un suņi, īpaši jāizceļ Velsas korgijs pembroks. Viņai pieder arī sporta baloži, kas piedalās baložu sacīkstēs.

Karalienes politiskā vara ir visai simboliska. Lai gan viņai ir dotas pilnvaras premjerministra un ministru nominēšanai, par premjeru kļūst vēlēšanās uzvarējušais partijas vadītājs, savukārt ministrus ieceļ premjers. Karaliene vairāk pilda reprezentatīvās funkcijas, pārstāvot Apvienoto Karalisti un tās aizjūras domīnijas ārzemēs dažādās pieņemšanās, vēsta interneta enciklopēdija Vikipēdija.

21. aprīlis Lielbritānijā ir zīmīgs arī ar to, ka pēc bukmeikeru prognozēm, iespējams, tieši šodien pasaulē nāks Kembridžas hercogienes Keitas un hercoga Viljama otrais mazulis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl