Elizabete Balčus pamatīgi noskaitusies uz žurnālistiem

Komentāri
Elizabete Balčus pamatīgi noskaitusies uz žurnālistiem
Foto: LETA

Skarbu ierakstu sociālajā tīklā žurnāla IEVA darbiniekiem veltījusi dziedātāja, grupas Sus Dungo dalībniece Elizabete Balčus. Nevēloties raustīt lauvu aiz ūsām, nolēmām viņas rakstīto atklāto vēstuli publicēt bez savām redakcionālajām korekcijām :)

“#40% žurnālistu hronika un spoks

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nav pirmā reize, bet gan otrā, kad žurnālisti/redaktori ne tā atspoguļo manis sniegto informāciju. Pēc pirmās reizes iemācījos vienmēr lūgt, lai sagatavoto materiālu atsūta man pirms nodošanas drukai, lai varu veikt labojumus, ja nu tādi gadījumā ir nepieciešami. Pēc šīs reizes jāsecina, ka mācība izrādījusies nekam nederīga. Nav tā, ka visi žurnālisti ir slikti, nē, daži ir ļoti jauki, pretimnākoši un kompetenti. Un nav arī tā, ka meklētu kašķi. Vispār mani diezgan maz kas satrauc šajā dzīvē, kā arī neesmu sevišķi bitchy [tā vismaz saka interneta tests, dodot man vien nieka 40%], lai kādam ieriebtu un klaigātu skaļi savas negācijas, bet ir darbinieki, kas arī vēlas, lai tiktu ievēroti…

Šoreiz dalījos ar saviem iedvesmas avotiem un ieteikumiem, ko redzēt & dzirdēt žurnālam ”IEVA” un daudz nesatraucos par to, ka kaut kas varētu noiet greizi, jo tā pat nebija intervija, bet gan rakstveidā aizpildāma anketa. Nosūtīju atbildes un bildi kopā ar lūgumu, lai pirms publicēšanas atsūta maketu. Atbilde nesekoja, tāpēc zvanīju uz redakciju, lai noskaidrotu situāciju. Izrādās – žurnāli jau esot nodrukāti, un tieši tad man atsūtīja arī maketu. Kad es to ieraudzīju, biju pārsteigta par šo un to, un ne jau patīkami pārsteigta. To visu smieklīgu padarīja šā rīta vēstule manā e-pastā: ”Izlaboju” ! Ko tieši? Kurā vietā? Vai izlaboji rakstu savā datorā tad, kad žurnāls jau atrodas Narvesenos? Paldies, AIVA.

Wtf Nr. 1 [retorisks jautājums] FOTO: Kādēļ bez manas ziņas jāliek 5 gadus veca bilde, kas ”uzrakta” internetā un ”pielabota”, aizkrāsojot maliņas, ja reiz nosūtu bildi, kura vairāk raksturo manu personību šobrīd? [lieki teikt, ka paši lūdza bildi atsūtīt un nebilda ne vārda par to, ka manis sūtītā bilde ir nederīga. Ja nu tā būtu nederīga žurnāla formātam, tad man būtu piedāvājumā citi bilžu varianti…]

Wtf Nr. 2 [laža] INFO: Es nekad vēl neesmu sadarbojusies un spēlējusi nevienā folkmūzikas ansamblī. Ja piemin grupu, tad ir iespējams “ieguglēt” kaut vai grupas FB profilu, lai, ja ne paklausītos, tad vismaz apskatītos, ko pati grupa raksta par savu mūzikas žanra piederību. Varbūt tas tika darīts, bet burti S un M sajukuši vietām – Meiteņu grupa ”Sus Dungo” varētu sajukt ar Suiteņu grupu ”Mes Dungo”… Ok, kam negadās..

Wtf Nr. 3 [temats diskusijai] STILISTIKA: Nekad nevaru saprast, kādēļ vārdi apzināti ir jāmaina vietām vai arī jānomaina ar citiem, vai jāpieliek klāt kaut kādi tādi vārdi, kurus nebūtu lietojusi vai arī vēl labāk – jāatmet teikumi, kuri paskaidro citus teikumus. Ja intervija vai anketa ir ar mani personīgi, nevis par mani bezpersoniski, tad būtu tikai godīgi saglabāt manu valodas ”rokrakstu”, rediģējot tikai tik daudz, lai tas būtu gramatiski pareizi, nezaudējot vai neatmetot galveno domu un teikumus, kas paskaidro iepriekšējos teikumus. Citādāk paliek vien sausi, bezpersoniski fakti.

Atliek priecāties, ka nav uzrakstīts kaut kas aizskarošs, apkaunojošs vai nomelnojošs. Nē, nav tik traki, taču tāpat esmu pikta par šo situāciju, jo tiek radīts neatbilstošs iespaids par mani. Nezinu, vai žurnāla formāts ir tas, kas pieprasa ielikt visu ”kastītēs” un publicēt tikai standarta teikumus un standarta bildes, vai arī tā ir atsevišķu darbinieku nemākulība, bet es nevēlos šādi, nezinot, tikt standartizēta. Tas viss tikai uzskatāmi parāda, ka mūsu brīvība ir tikai spoks [atgādināja Luisa Bunjuela filmu ”The phantom of liberty”, kuru arī, starp citu, ”Ievas” anketā pieminu]. Spokaini, bet es esmu, kas es esmu un parādiet mani tādu kāda es esmu, vai arī nerādiet vispār! Tādas ir manas brīvības alkas.”

Foto: Facebook.com

Foto: Facebook.com

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl