Elizabete Balčus aicina uz autorkoncertu 3 Māsās

0 Komentāru
Elizabete Balčus aicina uz autorkoncertu 3 Māsās
Publicitātes foto

Jaunā un talantīgā mūziķe un komponiste Elizabetes Balčus ceturtdien, 23. oktobrī, plkst. 20.00 jaunatklātajā kultūras telpā 3 Māsas Vecrīgas uzstāsies autordziesmu koncertā kopā ar pavadošo sastāvu, informē kultūras telpas pārstāve Egija Silāre.

Koncertā Elizabetei Balčui uz skatuves pievienosies čellistes Kristiāna Abiļeva un Erna Daugaviete un ģitārists un klarnetists Jānis Ruņģis. Par koncerta vizuālo noformējumu rūpēsies Zigmunds Ziemelis, savukārt ar atmosfērisku elektronisko mūziku un vizualizācijām noskaņoties vakaram palīdzēs iesildītājmākslinieks Vadatajs. Koncertā skanēs gan dziesmas no Elizabetes Balčus minialbuma Wooden Horse, gan daudzas jaunas kompozīcijas.

Viena no jaunās mūziķes talanta šķautnēm ir flautas spēle, taču savas oriģināldziesmas Elizabete Balčus dzied klavieru pavadījumā, ko bieži vien papildina čells, arfa, bungu skaņas un sadzīves trokšņi.

Elizabetes Balčus mūziku nereti salīdzina ar animācijas filmu – sapņainas melodijas, orķestrāli instrumenti, ilustratīva domāšana, romantiskas aranžijas un teatrāls izpausmes veids. Bet Elizabetes vokālu raksturo kā tādu, kas ieved klausītājus citā – sirreālā pasaulē. Viņas dziesmas ir kā personības spogulis, kā dienasgrāmata ar plašu emociju gammu, ko koncertos viņa atklāj klausītājiem, turklāt arī vizuālais skatuves tēls ir neatņemama viņas konceru sastāvdaļa. Komponistes radīto mūziku var iedalīt baroque-pop, indie, dream-pop žanros.

Elizabete Balčus ir akadēmiski izglītota mūziķe un dziesmu autore – savas muzikālās gaitas uzsākusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, flautas specialitātē, vēlāk turpinot studijas Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedrā. Elizabete absolvējusi arī Ritma Institūta vokālo klasi.

Publicitātes foto

2011. gadā Elizabete Balčus laida klajā savu minialbumu Wooden Horse, kas mūzikas kritiķu vidū guva augstu atzinību – par šo albumu mūziķe saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā Labākā debija 2011. Pēcāk plašu ievērību guvis singls Dear Resident un kaverversija Māra Šverna dziesmai Smarža, kas izdota dažādu izpildītāju izlasē Brāļi un māsas. Paralēli soloprojektam Elizabete kopš 2009. gada spēlē meiteņu indie-folk grupā Sus dungo.

Kultūras telpa 3 Māsas ir jauna vieta mākslai, mūzikai un teātrim Vecrīgā, tajā notiek izrādes, koncerti, izstādes, improvizācijas, prozas lasījumi, kā arī citas radošas aktivitātes.

Biļetes uz Elizabetes Balčus koncertu iespējams iegādāties Biļešu paradīze kasēs, internetā bilesuparadize.lv vai pirms koncerta kultūras telpā 3 Māsas, Zirgu ielā 1-3, 3. stāvā.

0 Komentāru