Elīnai Garančai jauns albums – ”Meditation”

Pievienot komentāru
Elīnai Garančai jauns albums –  ”Meditation”
Publicitātes foto

Iznācis Elīnas Garančas sakrālās mūzikas albums ”Meditation”, kurā līdzās Guno, Mocarta, Bizē, Pučīni u.c. pagātnes klasiķu darbiem iekļauti arī mūsdienu autoru sacerējumi – to skaitā Uģa Prauliņa ”Dievaines” ar latviešu tautas vārdiem un Pētera Vaska ”Dusi, dusi” un ”Paldies tev, vēlā saule” ar Knuta Skujenieka vārdiem.

CD, ko izdevis apgāds ”Deutsche Grammophon”, nopērkams arī labākajos Latvijas mūzikas un grāmatu veikalos, vēsta ”Mikrofona ieraksti”.

”Daudziem komponistiem sakrālajā mūzikā ir izdevies sasniegt šo brīnišķīgo, pārlaicīgo stāvokli, taču ne vienmēr tas ir saistīts tikai ar Dieva klātbūtni. Tādi komponisti kā Uģis Prauliņš iekšējo mieru rod nevis reliģijā, bet folkloras pasaulē un tēlos, dabas maģiskajos spēkos,” raksta Elīna Garanča CD bukletā.

Ierakstā dzirdams arī Latvijas Radio koris un Zārbrikenes-Kaizerslauternes Vācijas Radio filharmonijas koris un orķestris diriģenta Karela Marka Šišona vadībā. Gan soliste, gan diriģents uzsver, ka tajā atbalsojas arī personīgas idejas un pieredzes. Karels Marks Šišons: ”Veidojot tik personīgu albumu, ļoti palīdz tas, ka viens otru labi pazīstam. Nereti pietiek vien ar dažiem vārdiem. Parasti es uzreiz saprotu, ko Elīna domā – un mēs satiekamies mūzikā.”

Elīna Garanča: ”Man tuvojas 40 – vecums, kurā beidzas kāda dzīves nodaļa. Mūzika, ko šeit dziedu, šķiet loģisks šīs nodaļas noslēgums: miera un piepildījuma pilns iekšupvērsts skatiens.”

Ieskats albuma ”Meditation” tapšanā (angļu val.):