Ekskluzīvi izrādīs atzinību guvušo filmu “Toms fermā”

0 Komentāru
Ekskluzīvi izrādīs atzinību guvušo filmu “Toms fermā”

Tikai vienu nedēļu – no 17. līdz 23. oktobrim – kinoteātrī “Kino Citadele”, piecos īpašos seansos varēs noskatīties strauji uzlecošās kanādiešu režijas zvaigznes Ksavjē Dolana (Xavier Dolan) starptautisku atzinību ieguvušo trilleri “Toms fermā” (“Tom at the Farm”).

Filmu būs iespējams noskatīties, gatavojoties kinofestivālam “Spektrs”, kas norisināsies no 7. līdz 9. novembrim.

Toms fermā ir viens no tiem neatkarīgā kino jeb indie žanram piederošiem veikumiem, kas līdz Latvijas kinoteātru ekrāniem nonāk tikai retos gadījumos, parasti no filmu izrādīšanas atsakoties nelielo ienākumu dēļ. Taču kinofestivāla “Spektrs” rīkotāji uzskata, ka arī šīm filmām ir savs skatītāju loks, kuri labprāt uz lielā ekrāna redzētu neparastus un unikālus kinodarbus.

Kā norāda kinoprojekta un kinofestivāla “Spektrs” veidotāji, jauno kanādiešu režisoru Ksavjē Dolanu vienlīdz bieži dēvē gan par brīnumbērnu, gan par briesmu bērnu (enfant terrible). Lai kā arī nebūtu, apzīmējums ”bērns” savā ziņā šeit iederas – Dolanam ir tikai 25 gadi, kas režisoram tāds nieks vien ir. Taču Dolana veikumus par bērnišķīgiem nosaukt nevarētu, un psiholoģiskais trilleris ar amerikāņu kino garšu Toms fermā sola gan intrigas, gan spriedzi, gan provokācijas.

Filmas “Toms fermā” īpašos seansus iesaka arī Rīgas Starptautiskais kinofestivāls, kas jau decembrī uz Rīgu vedīs jaunāko režisora Ksavjē Dolana veikumu “Māmiņa” (“Mommy”). Filma ieguvusi Kannu kinofestivāla žūrijas balvu un turpina plūkt laurus iespaidīgākajos pasaules filmu festivālos.

Vairāk par kinofestivālu “Spektrs” skaties kinospektrs.lv un facebook.com/kinospektrs!

0 Komentāru