Komentāri
Eiropas Ziemassvētki piedāvās latviešu komponistu pirmatskaņojumus
Elīna Šimkus. Publicitātes foto

Sākusies biļešu tirdzniecība uz festivālu Eiropas Ziemassvētki, kas notiks no 6. līdz 30. decembrim aicinās klausītājus uz koncertiem Rīgas koncertzālēs un baznīcās.

Koncertos klausītāji varēs izbaudīt svētku noskaņu gan tradicionālajās Ziemassvētku skaņās, gan mūsdienu komponistu skaņdarbos līdz pat priecīgajiem džeza ritmiem, kā arī novērtēt vairāku latviešu komponistu pirmatskaņojumus, stāsta VSIA Latvijas Koncerti pārstāve Rinta Bružēvica. Vairāki festivāla koncerti norisināsies Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Festivālā klausītājus gaida tikšanās ar izciliem latviešu mūziķiem – dziedātājiem Egilu Siliņu, Lieni Kinču, Ingu Šļubovsku, Ievu Paršu, Sergeju Jēgeru, Elīnu Šimku; koncertos spēlēs kamerorķestris Sinfonietta Rīga, baroka orķestris Collegium Musicum Riga; klavieru kvartets RIX ; dzirdēsim Valsts Akadēmisko kori Latvija, Latvijas Radio kori u.c.

Festivālu atklās Sinfonietta Rīga ar latviešu komponistu jaundarbu vainagu, kuru veidojuši Rihards Dubra, Selga Mence, Valts Pūce, Andris Sējāns, Raimonds Tiguls, kā arī jaunās paaudzes spilgtie talanti Jēkabs Jančevskis un Laima Jansone.

Rīgas Domā uzstāsies ērģelniece Iveta Apkalna, kurai pievienosies soprāns Liene Kinča un trompetists, kurš uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs – Reinholds Frīdrihs. Koncertos mūs priecēs Londonā dzīvojošais pianists Reinis Zariņš. Pārsteigumu sola Raimonds Petrauskis ar jaundarbu Latvijas Radio korim koncertā Vīzijas piesniegušam vakaram. Vokālā grupa Framest piedāvā aizraujošu koncertu visai ģimenei – Ziemīši. Izskanēs lielformu darbi – Fēliksa Mendelszona romantiskā pērle – oratorija Elija izcilā igauņu maestro Olari Eltsa vadībā un Johana Sebastiana Baha Ziemassvētku oratorija Mārtiņa Klišāna lasījumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl