Komentāri
Eiropas vadošo koru nedēļu noslēgs seno garīgo dziedājumu koncerts
Latvijas Radio koris. Publicitātes foto

Eiropas vadošo koru nedēļas izskaņā – 22. oktobrī – Rīgas Domā Latvijas Radio kora, Francijas kora Musicatreize un Sinfonietta Rīga atskaņojumā seno reliģisko Bizantijas dziedājumu dzīvā tradīcija sastapsies ar mūslaiku kormūziku.

Eiropas vadošo koru nedēļas noslēguma koncertā skanēs Andreja Selicka jaundarbs korim un vecticībnieku priesterim Paradisus vocis, kas uzrakstīts pēc bizantiešu dziedājumu izpētes brauciena uz Turcijas un Grieķijas senākajiem reliģiskajiem tempļiem un klosteriem. Jaundarbu O Virgo Splendens uzrakstījis arī Montserratas klosterī skolotais katalāņu komponists Bernata Vivankosa. Diriģenti – Sigvards Kļava un Rolands Erabedjans.

Vidusjūras mūzikas izcilie interpreti no Marseļas – vokālais ansamblis Musicatreize – izpildīs mītiskuma un putnu dziesmas mīlošā Fransuā Bernāra Maša skaņdarbus un libāniešu komponista Zada Multaka, kurš ceļ gaismā izmirstošas civilizācijas un kultūras, kompozīcijas. Ērika Ešenvalda Debess Litānijā Latvijas Radio koris un Musicatreize vienosies kopīgā muzikālā lūgšanā. Dzirdēsim arī Pētera Vaska skaņdarba Fruit of Silnce (Klusuma augļi) stīgu orķestra versijas pirmatskaņojumu.

1987. gadā Rolands Hairabedjans Marseļā dibināja Musicatreize ar domu – radīt vietu, kur izpausties visdažādākajiem instrumentiem un balsīm. Musicatreize spēj dziedāt gan a capella, gan ar instrumentālu pavadījumu; ansamblis vienlīdz labi jūtas gan uz koncertzāles skatuves, gan operā, gan kamermūzikas un mūzikla iestudējumā.

Repertuāra daudzveidība savienojumā ar augstu izpildījuma kvalitāti un profesionālismu izpelnījusies uzslavas pasaules mērogā. Musicatreize daudz ceļo, piedalās augstākā līmeņa festivālos un uzstājas izslavētās koncertzālēs Eiropā, Āzijā, Āfrikā un Brazīlijā. 2007. gadā Musicatreize saņēma Francijas godpilno balvu Victoire de la musique classique kā gada labākais klasiskās mūzikas atskaņotājs.

Eiropas profesionālo kamerkoru tīkls Tenso ir unikāls projekts, kuru iniciējis Latvijas Radio koris. Tenso dienu jeb Eiropas vadošo koru nedēļas Latvijā koncerti iekļauti Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl