Eiropas vadošo koru nedēļu noslēgs seno garīgo dziedājumu koncerts

0 Komentāru
Eiropas vadošo koru nedēļu noslēgs seno garīgo dziedājumu koncerts
Latvijas Radio koris. Publicitātes foto

Eiropas vadošo koru nedēļas izskaņā – 22. oktobrī – Rīgas Domā Latvijas Radio kora, Francijas kora Musicatreize un Sinfonietta Rīga atskaņojumā seno reliģisko Bizantijas dziedājumu dzīvā tradīcija sastapsies ar mūslaiku kormūziku.

Eiropas vadošo koru nedēļas noslēguma koncertā skanēs Andreja Selicka jaundarbs korim un vecticībnieku priesterim Paradisus vocis, kas uzrakstīts pēc bizantiešu dziedājumu izpētes brauciena uz Turcijas un Grieķijas senākajiem reliģiskajiem tempļiem un klosteriem. Jaundarbu O Virgo Splendens uzrakstījis arī Montserratas klosterī skolotais katalāņu komponists Bernata Vivankosa. Diriģenti – Sigvards Kļava un Rolands Erabedjans.

Vidusjūras mūzikas izcilie interpreti no Marseļas – vokālais ansamblis Musicatreize – izpildīs mītiskuma un putnu dziesmas mīlošā Fransuā Bernāra Maša skaņdarbus un libāniešu komponista Zada Multaka, kurš ceļ gaismā izmirstošas civilizācijas un kultūras, kompozīcijas. Ērika Ešenvalda Debess Litānijā Latvijas Radio koris un Musicatreize vienosies kopīgā muzikālā lūgšanā. Dzirdēsim arī Pētera Vaska skaņdarba Fruit of Silnce (Klusuma augļi) stīgu orķestra versijas pirmatskaņojumu.

1987. gadā Rolands Hairabedjans Marseļā dibināja Musicatreize ar domu – radīt vietu, kur izpausties visdažādākajiem instrumentiem un balsīm. Musicatreize spēj dziedāt gan a capella, gan ar instrumentālu pavadījumu; ansamblis vienlīdz labi jūtas gan uz koncertzāles skatuves, gan operā, gan kamermūzikas un mūzikla iestudējumā.

Repertuāra daudzveidība savienojumā ar augstu izpildījuma kvalitāti un profesionālismu izpelnījusies uzslavas pasaules mērogā. Musicatreize daudz ceļo, piedalās augstākā līmeņa festivālos un uzstājas izslavētās koncertzālēs Eiropā, Āzijā, Āfrikā un Brazīlijā. 2007. gadā Musicatreize saņēma Francijas godpilno balvu Victoire de la musique classique kā gada labākais klasiskās mūzikas atskaņotājs.

Eiropas profesionālo kamerkoru tīkls Tenso ir unikāls projekts, kuru iniciējis Latvijas Radio koris. Tenso dienu jeb Eiropas vadošo koru nedēļas Latvijā koncerti iekļauti Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

0 Komentāru