Eiropas koru nedēļu Latvijā atklās ”Tenso” jauniešu kamerkoris

0 Komentāru
Eiropas koru nedēļu Latvijā atklās ”Tenso” jauniešu kamerkoris
Publicitātes foto

Eiropas labāko koru nedēļu Latvijā, kas notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros no 17. līdz 22. oktobrim, atklās ”Tenso” jauniešu kamerkoris ar audiovizuālu uzvedumu ”Dzidrums. Seriāls” 17. oktobrī koncertzālē ”Palladium” plkst. 19.00.

”Tenso” jeb Eiropas profesionālo kamerkoru tīkls ir unikāls un vēl nebijis projekts, ko iniciējis Latvijas Radio koris un kas ir iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā. Viens no ”Tenso” un Kaspara Putniņa īpaši izauklētiem projektiem ir ”Tenso” jauniešu kamerkoris, kas apvienojis 24 jaunus dziedātājus no 10 Eiropas valstīm, kuri jau otro vasaru pavada nometnē Siguldā, pilnveidojot savas profesionālās prasmes un iestudējot koncertprogrammas. Kora otrās vasaras darbnīcas rezultāts – audiovizuāls un muzikāli skatuvisks piedzīvojums ”Dzidrums. Seriāls’’, kur koris parādīsies citā gaismā kā oriģināls medijs starp vizuālām instalācijām un skaņu efektiem.

”Darbs ir veidots pēc televīzijas seriāla principa. Ir četras īsas sērijas. ”Dzidrums” ir pieminēts tāpēc, ka svarīgām cilvēka atmiņām piemīt kāda īpaša kvalitāte. Ir tādas lietas, kuras atceramies ļoti skaidri. Mēs kādreiz ar pārsteigumu konstatējam, ka šīm atmiņām piemīt kāda kvalitāte – tās ir dzidras. Mēs it kā tās redzam, jūtam tādā kā retinātā, dzidrinātā gaisā. Tāpēc arī dzidrums, tāpēc arī seriāls,” stāsta diriģents Kaspars Putniņš.

”Dzidrums. Seriāls” ir mūzikas teātris četrās daļās jauktajam korim, solistiem, elektriskai ģitārai un dīdžejam ar Maksa Rēgera, Riharda Štrausa, Riharda Vāgnera un Kristapa Pētersona mūziku. Stāsta centrālais personāžs ir talantīgs mākslinieks, kura eksistence paralēli norit divās pasaulēs – reālajā un noslēgtā sapņu pasaulē. Taču kādā brīdī kļūmes dēļ abas pasaules sāk saplūst kopā nenovēršamā ātrumā.

”Audiovizuālajā uzvedumā mūzika un nosacīts sižets spēlējas ar reinterpretācijas, atkārtojuma, atpazīstamības, darbības, gaidu, spriedzes un citiem seriālus raksturojošiem paņēmieniem. Garlaicība, mīlestība, greizsirdība, naids, iekāre, vaina un prieks – šīs sajūtas atklājas šķietami nesaistītās situācijās, kuras izspēlē ierakstītas balsis un elektroniski ģenerēta skaņu vide un kuras atspoguļojas dzīvajā mūzikā un kora dziedājumā,” skaidro komponists Kristaps Pētersons.

Audiovizuālā stāsta ”Dzidrums. Seriāls” režisore ir Zane Kreicberga, uzvedumā piedalās izcilais ģitāras mākslas meistars Kaspars Zemītis un dīdžejs Monsta.

Koncertu rīko VSIA ”Latvijas Koncerti”.

0 Komentāru