Eiropas vadošo koru nedēļā Latvijā izskanēs septiņi koncerti

0 Komentāru
Eiropas vadošo koru nedēļā Latvijā izskanēs septiņi koncerti
Latvijas Radio koris. Publicitātes foto

Latvijas Radio koris aicina uz Eiropas vadošo koru nedēļu Latvijā, kas notiks no 17. līdz 22. oktobrim.

Pasaules vadošie kori no Francijas, Dānijas un Vācijas, kā arī Latvijas Radio koris un ”Tenso” Eiropas jauniešu koris uzstāsies koncertos Rīgā, Cēsīs, Siguldā un Ventspilī izcilu diriģentu vadībā – pie diriģenta pults redzēsim Hansu Kristofu Rādemani, Markusu Krīdu, Rolandu Erabedjanu, Kasparu Putniņu un Sigvardu Kļavu. Muzikālo skanējumu papildinās kamerorķestra ”Sinfonietta Rīga” un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, informē ”Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

”Mēs esam priecīgi, ka daudzi no mūsu slavenajiem kolēģiem ir izrādījuši interesi piedalīties šajā koru nedēļā. Šie ir pasaules spices kori,” pauž diriģents Kaspars Putniņš. ”Varēsim dzirdēt Dānijas Nacionālo vokālo ansambli, kas ir brīnišķīgās ziemeļnieku koru tradīcijas spožs pārstāvis. ”RIAS” no Vācijas ir viena no vadošajām grupām pasaulē. Varu teikt, ka katram kamerkorim ir izcilas kvalitātes. Programmu esam veidojuši ļoti koncentrēti, lai katrs no koriem var parādīt savas spilgtākās īpašības, tajā pašā laikā darot arī kādas lietas kopā,” viņš piebilda.

17. oktobrī koncertzālē ”Palladium” ”Tenso” Eiropas jauniešu kora izpildījumā varēsim vērot un klausīties audiovizuālu uzvedumu ”Dzidrums. Seriāls”. Uzvedumā piedalīsies Kristaps Pētersons, kurš spēlēs elektrisko ģitāru, kā arī mūsu izcilais ģitāras mākslas meistars Kaspars Zemītis un dīdžejs Monsta. Uzveduma režisore ir Zane Kreicberga. Skanēs Kristapa Pētersona, Makša Rēgera, Riharda Štrausa un Riharda Vāgnera mūzika.

Siguldas koncertzālē ”Baltais flīģelis” 17. oktobrī uzstāsies Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis Markusa Krīda vadībā. Programmā Olivjē Mesiāna, Luidži Nono, Karla Nilsena un Vauna Holmbo skaņdarbi.

18. oktobrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs Eiropas koru lielkoncerts ”Simfonijas un pasakas”. Piedalīsies Latvijas Radio koris, ”RIAS” kamerkoris, Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Diriģenti Sigvards Kļava, Hanss Kristofs Rādemanis un Markuss Krīds. Lielkoncertā dzirdēsim Ērika Ešenvalda un Līgas Celmas pasaules pirmatskaņojumus, Igora Stravinska, Olivjē Mesiāna, Luidži Nono, Ģērģa Ligeti kompozīcijas.

19. oktobrī Vidzemes koncertzālē ”Cēsis” klausītājus priecēs ”RIAS” – kamerkoris no Vācijas diriģenta Hansa Kristofa Rādemaņa vadībā. Programmā: Ģerģs Ligeti, Ernsts Kršeneks, Torstens Rašs, Karls Amadejs Hartmanis.

21. oktobrī plkst. 18.00 Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā uzstāsies ”Musicatreize” – koris no Francijas diriģenta Rolanda Erabedjana vadībā. Programmā: Antonio Šagess Roza, Aleksandrs Markeass, Edīte Kanādešizī, Tontats Tjē.

Spīķeru koncertzālē 21. oktobrī notiks atvērtā meistarklase ”Augstā Dziesma”. Latvijas Radio koris un ansamblis ”Sarband” diriģenta Kaspara Putniņa vadībā atskaņos Santas Ratnieces, Mārtiņa Viļuma, Lasse Toresena, Toivo Tuleva, Bušra Elturka, Vladimira Ivanova skaņdarbus.

22. oktobrī Rīgas Domā Eiropas vadošo koru nedēļas noslēguma koncertā ”Vox. Senie garīgie dziedājumi pasaules pirmatskaņojumos” dzirdēsim Latvijas Radio kori, ”Musicatreize”, ”Sinfonietta Rīga”. Diriģenti Sigvards Kļava un Rolands Erabedjans. Programmā: Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Andrejs Selickis, Bernats Vivankoss (pirmatskaņojumi), Fransuā Bernārs Mašs, Zads Multaka.

Koncertus organizē VSIA ”Latvijas Koncerti”.

0 Komentāru