Edu Šīranu iesildīs optimists Raiens Kīns

0 Komentāru
Edu Šīranu iesildīs optimists Raiens Kīns
Raiens Kīns. Publicitātes foto

Britu mūziķa Eda Šīrana koncertu 16. februārī Arēnā Rīga ievadīs jaunais talants Raiens Kīns (Ryan Keen), informē L Tips Agency pārstāve Maija Tomkalne.

”Man ir tik daudz, ko jums teikt,” uzsver R. Kīns savā kompozīcijā Orelia. Un tā ir taisnība – šim dziesminiekam un virtuozajam ģitāristam ar siltas elpas piestrāvoto balsi sakrājies prāvs pārdomu un atklāsmju iedvesmots materiāls. Iespējams, ka tieši Rīgas koncertā dzirdētā un redzētā Raiena uzstāšanās kļūs par grūdienu, lai uzmanīgāk iepazītu viņa daiļradi.

Raiens Kīns dzimis 1987. gadā, un 8 gadu vecumā viņš sāka apgūt ģitārspēli. Pēc skolas beigšanas viņš Vestminsteres Universitātē mācījās mūzikas menedžmenta zinības. Studiju laikā no sirds lēkmes nomira viņa labākais draugs, un tas, pēc Raiena apgalvojuma, kļuva par būtisku dzinuli ķerties pie dziesmu sarakstīšanas. ”Es sapratu, cik dzīve tomēr ir trausla un īsa. Pirms tam es vienmēr biju kautrīgs, lampu drudža nomocīts indivīds, bet tagad biju pārliecināts, ka, jā, es vēlos pamēģināt,” atzīst mūziķis.

Tā jau universitātes laikā viņš sāka sacerēt dziesmas, ar kurām uzstājās pats un kuras piedāvāja citiem mūziķiem.

2010. gadā R. Kīns saraksta un pats izdod debijas minialbumu Aiming For The Sun, kurā apkopotas četras kompozīcijas. Pārdodot dažus simtus disku, R. Kīnam izdodas pievērst ierakstu industrijas uzmanību un iegūt līgumu ar lielāko neatkarīgo mūzikas izdevniecību Imagem.

Gadu vēlāk viņam pirmo reizi piedāvā doties koncertturnejā kopā ar Edu Šīranu. Par spīti rokas savainojumam un ilgstošām sāpēm viņš šādu izdevību nelaiž garām un rezultātā iegūst zināmu atpazīstamību.

2012. gadā iznāk jau profesionāli sagatavots un izplatīts R. Kīna minialbums Focus. Ieraksts kļūst par viņa biļeti uz virkni vasaras festivālu, kuri ļauj būtiski paplašināt viņa cienītāju loku. Turklāt Focus tituldziesmas video saņem Limelight Video balvu.

2013. gada septembrī iznāk R. Kīna pilnapjoma debijas albums Room For Light. Tas saņēmis atzinīgas atsauksmes gan no profesionālu kritiķu, gan mūzikas žurnālistu puses. Viņa sacerētāja talantu novērtējusi virkne producentu, kas aicinājusi sadarboties, – The Nexus (Lana Del Reja), Craze ‘n’ Hoax (Emēlija Sandē), Fink (Džons Ledžends) u.c.

”Manas dziesmas var būt introspektīvas. Jāatceras, ka uz dziesmu sacerēšanu mani pamudināja gana drūmi notikumi – drauga nāve. Tas bija smags trieciens. Bet, kas attiecas uz manām dziesmām, tajās es vienmēr cenšos raudzīties uz optimistisko dzīves pusi,” atklāj Raiens Kīns.

Atgādinām, ka patlaban pārdošanā ir nonākušas pēdējās biļetes uz Eda Šīrana koncertu. Meklējiet tās bilesuserviss.lv un visā Biļešu servisa tīklā!

0 Komentāru