Džons Galjāno zaudējis prāvā par atlaišanu no modes nama Dior

0 Komentāru
Džons Galjāno zaudējis prāvā par atlaišanu no modes nama Dior
Foto: Reuters/ Scanpix

Tiesa Parīzē noraidījusi tērpu dizainera Džona Galjāno ierosināto lietu par viņa atlaišanu no modes nama Dior 2011. gadā.

Galjāno ierosināja lietu pret luksusa preču ražotāju LVMH, taču tiesa likusi dizaineram katrai kompānijai samaksāt pa vienam miljonam eiro.

Kā jau ziņots, 2011. gadā dzērumā izteiktu antisemītisku komentāru dēļ Galjāno tika padzīts no radošā direktora vietas modes namā Dior, turklāt Francijas tiesa viņam par to piemēroja 6000 eiro lielu naudassodu. Dizainers pēcāk paudis nožēlu par pateikto.

Galjāno apgalvoja, ka LVMH esot viņam jāmaksā 2,4 līdz 13 miljonus eiro liela kompensācija, jo kompānija esot zinājusi par viņa cīņu ar narkotikām, taču tā neesot pildījusi savu pienākumu parūpēties par viņu.

“Abi uzņēmumi labi zināja zināja par manu stāvokli – es lietoju recepšu medikamentus, lai spētu izturēt apģērbu pielaikošanu,” tiesas zālē sacīja Galjāno. “Es nevaru pieļaut, ka Dior sastāvā aizvadītie 17 gadi tiek tādā veidā aptumšoti. Esot “Dior” radošā direktora amatā, es neapzinājos, ka tā panākumiem un četrkāršotajam pārdošanas apjomam bija augsta cena – mana fiziskā un garīgā veselība. Vēl vairāk darba, vairāk pienākumu, vienmēr vairāk spiediena.”

Oktobrī atklātībā nonāca ziņas, ka Galjāno kļuvis par modes nama Maison Martin Margiela radošo direktoru. “Maison Martin Margiela gatavs jaunai harizmātiskai, radošai dvēselei,” sacīja modes zīmola īpašnieka OTB pārstāvis Renco Roso. “Džons Galjāno neapšaubāmi ir viens no visu laiku dižākajiem talantiem. Viņš ir unikāls un izcils dizainers mūsu namā, kas vienmēr izaicinājis modes pasauli un ieviesis tajā jauninājumus.”

0 Komentāru