Džona Kenedija vēstule mīļākajai nonākusi zem izsoles āmura

0 Komentāru
Džona Kenedija vēstule mīļākajai nonākusi zem izsoles āmura
Foto: AP/ SCANPIX

Viens no šobrīd aktuālākajiem tematiem Amerikas Savienotajās Valstīs ir prezidenta vēlēšanas. Tikmēr kādreizējie prezidenti vēl joprojām turpina dzīvot dažādās atmiņu liecībās. Izsolei izlikta 60. gados rakstīta Džona Kenedija mīlas vēstule.

Kenedija rakstītā vēstule adresēta vienai no viņa mīļākajām – Mērijai Meijerei. Četras lappuses garo vēstuli, kurā kādreizējais ASV prezidents mīļoto apber ar komplimentiem un aicina satikties, saglabājusi Kenedija tālaika sekretāre. Izsoļu nams apstiprinājis vēstules autentiskumu un par sākuma cenu uzstādījis 30 tūkstošus dolāru. Taču izsole jau raisījusi plašu starptautisku interesi un prognozēts, ka pārdošanas summa būs daudz lielāka par šobrīd uzstādīto.

“Mēs zinām, ka šī ir pilnīgi autentiska prezidenta Kenedija rakstīta vēstule, jo, pirmkārt, tā rakstīta uz Baltā nama speciāli marķētā papīra, otrkārt, esam konstatējuši, ka tas tiešām ir Kenedija rokraksts. Un, treškārt, tā nāk no viņa personīgās sekretāres, kas to saglabāja pēc viņa nogalināšanas,” norāda RR izsoļu nama prezidents Bobijs Livingstons. Tieši mēnesi pēc vēstules uzrakstīšanas Kenediju noslepkavoja.

Mīļākā, kurai vēstule adresēta, tolaik esot bijusi precējusies ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes spiegu un bijusi draudzīgās attiecībās ar Kenedija sievu Džekiju.

Džons Kenedijs bija 35. ASV prezidents, kuru nošāva 1963. gadā parādes laikā Dalasā. Viņš bija populārs ar savām daudzajām mīlas dēkām, tostarp arī ar aktrisi Merilinu Monro.

0 Komentāru