Dzintaru koncertzālē izskanēs Imanta Kalniņa jubilejas koncerts

Komentāri
Dzintaru koncertzālē izskanēs Imanta Kalniņa jubilejas koncerts
F64

Šovakar plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē izskanēs ievērojamā latviešu komponista Imanta Kalniņa 75 gadu jubilejas koncerts.

Koncertā Liepājas Simfoniskā orķestra obojista Pētera Endzeļa un diriģenta Māra Sirmā izpildījumā skanēs Imanta Kalniņa simfoniskie opusi – miniatūra Santakrusa, Koncerts obojai un Septītā simfonija.

Gan Septītā simfonija, kuru no Sestās šķir piecpadsmit gadu, gan Koncerts obojai ir sengaidīti darbi, kuri tika pirmatskaņoti šī gada janvārī Liepājā. Simfonijas ieceri autors nevēlas atklāt, sakot, ka pārstāstīt ar vārdiem to, ko vēsta mūzika, ir apmēram tas pats, kas mēģināt aprakstīt, kā smaržo puķe. Tas paliek kā pārsteigums, gaidot, ko Imants Kalniņš šajā žanrā vēstīs tiem, kas labi atceras dinamiskas enerģijas pārpilno, roķīgo Ceturto simfoniju, tautasdziesmas Caur sidraba birzi gāju zīmīgo citātu Piektā simfonijas finālā, kā arī Balli pilī Rabindranata Tagores dzejas iedvesmotajā Sestajā simfonijā.

Koncerta ieskaņā – īpaši jubilejas koncertam tapusī miniatūra stīginstrumentu orķestrim Santakrusa, kuras galvenā tēma skanēja 1971. gadā Latvijas Nacionālajā teātrī iestudētajā Maksa Friša lugā Santakrusa ar Veltu Līni, Gunāru Cilinski un Intu Burānu galvenajās lomās.

Lasi vēl