Dzintaru koncertzālē izskanēs Imanta Kalniņa jubilejas koncerts

Komentāri
Dzintaru koncertzālē izskanēs Imanta Kalniņa jubilejas koncerts
F64

Šovakar plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē izskanēs ievērojamā latviešu komponista Imanta Kalniņa 75 gadu jubilejas koncerts.

Koncertā Liepājas Simfoniskā orķestra obojista Pētera Endzeļa un diriģenta Māra Sirmā izpildījumā skanēs Imanta Kalniņa simfoniskie opusi – miniatūra Santakrusa, Koncerts obojai un Septītā simfonija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gan Septītā simfonija, kuru no Sestās šķir piecpadsmit gadu, gan Koncerts obojai ir sengaidīti darbi, kuri tika pirmatskaņoti šī gada janvārī Liepājā. Simfonijas ieceri autors nevēlas atklāt, sakot, ka pārstāstīt ar vārdiem to, ko vēsta mūzika, ir apmēram tas pats, kas mēģināt aprakstīt, kā smaržo puķe. Tas paliek kā pārsteigums, gaidot, ko Imants Kalniņš šajā žanrā vēstīs tiem, kas labi atceras dinamiskas enerģijas pārpilno, roķīgo Ceturto simfoniju, tautasdziesmas Caur sidraba birzi gāju zīmīgo citātu Piektā simfonijas finālā, kā arī Balli pilī Rabindranata Tagores dzejas iedvesmotajā Sestajā simfonijā.

Koncerta ieskaņā – īpaši jubilejas koncertam tapusī miniatūra stīginstrumentu orķestrim Santakrusa, kuras galvenā tēma skanēja 1971. gadā Latvijas Nacionālajā teātrī iestudētajā Maksa Friša lugā Santakrusa ar Veltu Līni, Gunāru Cilinski un Intu Burānu galvenajās lomās.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl