Komentāri
Džimija Hendriksa gleznas un zīmējumi būs skatāmi Rīgā
Filma Jimi: All Is By My Side. Foto: AP/ Scanpix

Okeānijas mākslas galerijā un muzejā Rīgā no 12. decembra būs skatāma mūziķa Džimija Hendriksa radošajai darbībai veltīta izstāde Džimija Hendriksa renesanse (The Renaissance Of Jimi Hendrix), kurā varēs iepazīties ar Hendriksa izpausmēm vizuālās mākslas laukā, informē sabiedrības attīstības biedrība Tapa.

Mākslas valoda nepieder kādai noteiktai kultūrai, tā atspoguļo cilvēces pieredzes ekspresiju noteiktā laika periodā un Džimija Hendriksa (Jimi Hendrix) mākslas “obsesiju” dialogs, kas pauž bohēmisku un atvērtu vīziju, ir tam izcils piemērs.

Džimijs Hendrikss bija amerikāņu dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors. Dž. Hendrikss bieži dēvēts par visu laiku labāko blūzroka un hārdroka ģitāristu. 2009. gadā žurnāls The Time J. Hendriksu titulēja kā visu laiku labāko ģitāristu. Dzīves laikā viņš bija ieguvis vairākas prestižākās roka mūzikas balvas. Arī pēc nāves viņš nav aizmirsts, Dž. Hendrikss iekļuvis ASV Rokenrola slavas zālē (1992) un Lielbritānijas mūzikas slavas zālē (2005).

Pirms Dž. Hendrikss kļuva par izcilu mūziķi, viņš jau no mazotnes bija pievērsies vizuālās mākslas izpausmēm, no kurām novērsās līdz ar pirmās ģitāras iegādi.

Vēlākos gados mākslinieka dzīvesveids un emocionālie pārdzīvojumi bija katalizators, lai atkal no jauna pievērstos mākslai. Dž. Hendriksa darbos atspoguļojas savdabīgs sirreālisms un tā radošā daiļrade gan mūzikā, gan mākslā ieviesa jaunu – psihedēlisko formu, kas tiešā mērā atspoguļoja izcilā mākslinieka melanholisko un bohēmisko dzīvesveidu.

Pēc Dž. Hendriksa nāves ir palikuši vairāk nekā 350 viņa ierakstu un visai reta viņa mākslas darbu kolekcija.

Džonijs Alens Džimijs Hendrikss dzimis 1942. gada 27. novembrī Sietlā ASV. Džimija vecvecāki bija Vankūveras varietē aktieri. 15 gadu vecumā nomira Džimija māte un zēns par 5 dolāriem nopirka savu pirmo ģitāru.

Dž. Hendrikss nomira 1970. gada 18. septembrī 27 gadu vecumā.

Lasi vēl