19 komentāri
Dziesma Dievam, kurš izglāba no smagas slimības. Santas Daņeļevičas “Eirovīzijas” stāsts
Picture Agency

Starp potenciālajiem Latvijas pārstāvjiem ”Eirovīzijā” ir arī iepriekš daudziem nezināmā Santa Daņeļeviča ar dziesmu ”Your Breath”. Sarunā ar Skaties.lv Santa atklāj, ka cīņa par ceļazīmi uz ”Eirovīziju” ir viņas atgriešanās uz skatuves pēc smagas depresijas pārdzīvošanas, un šoreiz viņu salauzt vairs nespēs nekas.

Dziesma Dievam

Kamēr pieredzējušie profesionāļi nerimstas slavēt Santu, dēvējot meiteni par šā gada atklājumu, Santa sarunā ar Skaties.lv godīgi atzīst, – viņu šīs uzslavas mulsina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Protams, es nevaru teikt, ka man nepatīk – visiem jau patīk dzirdēt labus vārdus par sevi. Taču es nevēlos, lai uzslavas, kas tagad birst pār mani, kaut kā ietekmētu manu uzvedību. Bail, ka sāksies zvaigžņu slimība,” smejas Santa.

Viņa uzsver, ka nekādi nejūtas pārāka par citiem Latvijas mūziķiem, kuri cer un cerējuši Latviju pārstāvēt ”Eirovīzijā”, un zināmā mērā par to esot arī viņas eirodziesma – par to, ka visi esam Dieva radīti, visi vienlīdzīgi.

“Mana dziesma nav par Dievu, tā ir Dievam,” skaidro Santa. Jā, viņu var dēvēt par kristīgās mūzikas pārstāvi, taču meitene nevēlas tikt saistīta ar konkrētu konfesiju.

“Tas ir Dievs, kurš ir manī. Es dziedu viņam.

Un, ja kāds jautā, kāpēc jādzied dziesma Dievam, padomājiet taču – katrs latvietis ir dziedājis dziesmu Dievam – Latvijas himnu.

Protams, mana dziesma nepretendē uz himnas statusu, taču tā ir veltīta tam pašam Dievam, kurš sargā Latviju.

Un kur vēl, ja ne ”Eirovīzijā” piedāvāt dziesmu ar tādu dvēseli, tādu garu. Un arī cilvēki, kuri dzīvo ārzemēs, klausīsies un sapratīs – šajā valstī dzīvo Dievs,” par savu dziesmu un tās vēstījumu lepna ir Santa.

Pirmā popularitāte beigusies ar dziļu depresiju

Meitenei ir ļoti personisks stāsts par pašas pastiprinātu pievēršanos ticībai. “Savu pirmo albumu gribu veltīt tikai Dievam, jo viņš mani izglāba vārda vistiešākajā nozīmē. Tas ir smags un personisks stāsts, taču man nav, ko slēpt,” tā Santa.

2014. gada rudenī Santa lika Latvijai par sevi runāt kā par meiteni, kura kļuvusi par vienu no divpadsmit ukraiņu talantu šova “X-Factor” finālistēm.

Dalība tik liela mēroga konkursā un tam pievērstā uzmanība toreiz nepieredzējušo meiteni emocionāli salauza.

“Pēc ”X-Factor” man sākās ļoti liela depresija. Tā bija smaga slimība, no kuras es pati nevarēju tikt vaļā, un arī neviens cilvēks nespēja man palīdzēt.

Man iekšā viss tā sāpēja. Es tur, uz to šovu, atnācu ar savu dvēseli, tāda, kāda biju. Bet tur man pretī tā vienkārši un bez emocijām: “Bam, bam, bam.” Tāda milzīga mašinērija,” stāsta Santa.

Ceļu ārā no emocionālās bedres viņa atradusi, lasot Bībeli. Nu jau meitene uz piedzīvoto lūzumu atskatās kā uz vērtīgu pieredzi.

“Man tas viss bija vajadzīgs. Tajās sāpēs es izaugu, kļuvu stiprāka,” tagad spriež Santa.

Foto: pusfināla cīņa

Šoreiz vairs nepadosies

Dieva allaž jūtamā klātbūtne ir tā, kas Santai palīdz arī cīņā par ceļazīmi uz ”Eirovīziju”. “Kad atnācu uz šejieni, jau zināju, ko man teikt, ko man domāt, es pat zinu, ko teikšu, kad vinnēšu.

Jā, es esmu noskaņojusies uz uzvaru. Es jau esmu uzvarētāja, jo esmu šeit, tā ir mana pirmā dziesma,” tā Santa.

Īpaši saviļņojoša jaunajai māksliniecei bijusi vēsts, ka pusfinālā viņa iekļuvusi, pateicoties skatītāju balsojumam – tātad viņas mūzika uzrunājusi cilvēkus.

Meiteni mazliet mulsina vārdi ”fani” un ”šovbizness” – viņai drīzāk patīk ideja par to, ka pati var darīt to, kas sirdij tīkams, nedomājot par peļņu, bet tajā pašā laikā ar savu sirdsdarbu uzrunājot vēl kādu sirdi.

“Es vienmēr gribu, lai, klausoties dziesmu, skrien skudriņas pār augumu.

Es gribu, lai mana mūzika ir patiesi spēcīga, es nevaru to balstīt uz vienkārši mīlestību pret kādu cilvēku. Man vajag vairāk. Un Dieva mīlestība ir vairāk,” tā Santa.

Meitenes dalība ”Eirovīzijā” iezīmē viņas lielā muzikālā ceļa sākumu – Santai jau sarakstīts materiāls veselam albumam, taču ”Your Breath” ir pirmais gabals, kas līdz galam nostrādāts un nodots publikas vērtējumam.

Un vēl Santai gribas beidzot tikt vaļā no birkas “latviete, kura piedalījās Ukrainas ”X-Factor””.

“Kopš “X-Factor” ir pagājuši divarpus gadi. Gribu, lai beidz par to runāt, lai cilvēki man jautā kaut ko citu, ne turpina prasīt, kā bija pirms pusotra gada Ukrainā. Un arī ar ”Eirovīziju” es neapstāšos.

Šis ir tikai sākums kaut kam lielākam. Es, protams, nezinu, kas būs rīt, varbūt es rīt nomirstu. Viss ir Dieva ziņā, es pilnībā paļaujos uz viņu. Un pati neatkāpšos.

Tam, ka ”Eirovīzija” šogad notiek Ukrainā, vien ir kaut kāda nozīme. Tā ir mana iespēja. Un es nevienam to neatdošu! Cīnīšos līdz galam!

Pagājušoreiz, “X Factor”, es par ātru padevos. Tagad es iešu līdz galam,” apņēmības pilna ir Santa.

Video

TOP komentāri

 • Andīna
  +14 +14 0

  Andīna

  Ļoti patiesi, Santiņ, paldies uzrunāja. Lai izdodas un lai Dieva mīlestība Tevi vada.
 • Dace
  +13 +13 0

  Dace

  Depresija ir tiešām smaga slimība, pati savulaik slimoju un nevienas zāles nepalīdzēja.. Tāpat kā Santu izglāba pievēršanās Dievam... Kaut kas tur ir...
 • Danute
  +13 +13 0

  Danute

  Uzrunāja dziesma un tagad vēl vairāk patīk, zinot kāds stāsts apakšā. Balsošu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl