Džeza leģenda Džeimss Morisons sniegs meistarklasi Rīgā

0 Komentāru
Džeza leģenda Džeimss Morisons sniegs meistarklasi Rīgā
Foto: JosephB, Flickr.com

Trompetists Džeimss Morisons (James Morrison) sniegs meistarklasi džeza māksliniekiem un mīļotājiem Latvijā. Meistarklase norisināsies 27. novembrī plkst. 11.00 vēsturiskajā Latvijas Radio 1. studijā, Doma laukumā 8, vēsta festivāla Rīgas Ritmi organizatori.

Savā meistarklasē Dž. Morisons runās gan par mūziku, gan mūzikas instrumentiem, piemēram, savu futūristisko trompeti, kā arī pieskarsies tēmai par mākslas pasauli kā no komerciālā, tā arī no akadēmiskā viedokļa. Kā ziņots, viņš nule kā nodibinājis savu mūzikas akadēmiju, kuras vieslektoru vidū ir tāda leģenda kā Stīvijs Vonders.

Kā neatņemama meistarklases sastāvdaļa būs arī paraugdemonstrējumi un atbildes uz jautājumiem.

Vairāk informācijas un pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: [email protected] vai [email protected]

Jau vēstījām, ka Latvijas Radio bigbends kopā ar Džeimsu Morisonu sniegs koncertu Rīgas Kongresu namā 28. novembrī plkst. 19.00. Koncertā tiks prezentēta unikāla programma Mare Balticum, kas tapusi Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros.

Džeimss Morisons pārvalda visdažādākos instrumentus – trombonu, flīgelhornu, saksofonu, klavieres un kontrabasu, tomēr vislabāk pazīstams kā džeza trompetists. Dž. Morisons uzstājies kopā ar Londonas simfonisko orķestri, kā arī īpašos koncertos Karalienei Elizabetei II. Par nopelniem mūzikā apbalvots ar Austrālijas goda ordeni. 2013. gadā Dž. Morisons diriģējis pasaules lielāko orķestri 7224 dalībnieku sastāvā.

”Fenomenāls mūziķis – par to nav nemazāko šaubu! Slavas un profesionalitātes virsotnes, kuras pat paši talantīgākie mūziķi tiecas sasniegt ar grūtu darbu, Džeimss iekaro bez īpašas piepūles un piespiešanās. Viņam spēlēt instrumentus ir tas pats, kas mums, mirstīgajiem, staigāt un elpot – viņš vienkārši to dara!” raksta britishtrombonesociety.

Biļetes pieejamas Biļešu servisa kasēs un bilesuserviss.lv.

0 Komentāru