Džekijs Čans maijā viesosies Rīgā

Komentāri
Džekijs Čans maijā viesosies Rīgā
Foto: AFP/ LETA

5. maijā Rīgā ieradīsies slavenais austrumu cīņu meistars un aktieris Džekijs Čans, lai ar savu klātbūtni pagodinātu Ķīnas kungfu deju apvienības izrādi Durvis (Gateway), informē BT 1 mediju koordinatore Inese Libere.

”Žilbinoša, fascinējoša cīņas tehnika, līdz pilnībai izkopta precizitāte apvienojumā ar dejas skaistumu, ir kas Baltijā vēl neredzēts! Vienaldzīgo nebūs!” prognozē horeogrāfe Olga Žitluhina, kas, viesojoties Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, redzēja šo mākslinieku uzstāšanos un bija sajūsmā.

12 jaunie, izcilie kungfu meistari un dejotāji uz Ķīpsalas skatuves demonstrēs elpu aizraujošas kustības un unikālu cīņas tehniku, kas tiek slīpēta daudzu gadu garumā, un tās pamatā ir cēls mērķis – tiekšanās pēc apgaismības un pašpilnveidošanās.

”Mūsdienu kungfu dejas izrādei Durvis nav valodas un kultūras barjeru, tā skatītājus uzrunā sajūtu līmenī. Šai izrādei nav krāšņas scenogrāfijas un greznu tērpu – tā vietā piedāvājam izrādi, kurā izpaužas mūsu dzīvā iztēle, novatorisma gars, vienkāršas un patiesas jūtas un mūsu nacionālā identitāte,” teic deju apvienības mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe Liu Lu.

Senas tradīcijas laikmetīgās mākslas valodā

Kaujas mākslai Ķīnas kultūrā ir ierādīta goda vieta. Tas ir ne tikai tradicionāls sporta veids, bet arī neizmērojami vērtīgs, cauri gadu simteņiem saglabāts kultūras mantojums. Deju apvienības mērķis ir uzturēt šīs tradīcijas un nodot tās nākamajām paaudzēm, un šī izrāde ir mēģinājums interpretēt kultūras tradīcijas laikmetīgās mākslas valodā.

Izrāde, kas tapusi, iedvesmojoties no Kristofera Morlija esejas Par durvīm, pārsteidz ar satura filozofisko dziļumu, mākslinieku fizisko izturību un akrobātikas prasmēm: ”Durvju atvēršana un aizvēršana ir būtiskākā darbība cilvēka dzīvē. Durvis ir noslēpums! Atverot durvis, neviens nezina, kas viņu sagaidīs aiz tām.”

Kopš pirmizrādes 2013. gadā Pekinā uzvedums ir guvis starptautiskus panākumus ASV, Bulgārijā, Izraēlā, Krievijā, Kiprā un Slovākijā. Arī šī gada martā ir notikušas jau 11 izrādes Izraēlā un Kiprā.

Pasaulslavenais Džekijs Čans – deju apvienības dibinātājs

Deju apvienību The Contemporary Dragon KungFu Company 2006. gadā nodibināja pasaulslavenais aktieris, horegrāfs un kungfu zvaigzne Džekijs Čans. Lai izveidotu trupu, kompānijas pārstāve apmeklēja neskaitāmas kungfu skolas visā Ķīnā, kur zēni no mazotnes visai skarbos apstākļos apgūst ķīniešu tradicionālās kaujas mākslas prasmes. Tika atlasīti vairāk nekā ducis lielisku jauniešu, kuri bija apguvuši kungfu piecu līdz desmit gadu garumā. 2007. gadā jaunieši sāka apgūt arī aktiermākslu un piedalīties dažādos uzvedumos, tostarp arī tādās filmās kā Dragon Blade, The Karate Kid, Taichi 2 u. c., aptuveni simts izrādēs un televīzijas uzvedumos. Dejotāji apgūst arī klasisko baletu, tautas un laikmetīgās dejas slavenu Pekinas Deju akadēmijas horeogrāfu vadībā.

Izrāde Durvis Latvijā būs skatāmas divas reizes – 5. maijā plkst. 19.30 Ķīpsalas hallē, bet 4. maijā plkst. 17.00 – Latgales vēstniecībā Gors. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Biļešu servisa kasēs visā Latvijā un bilesuserviss.lv. Koncerta producents – BT 1 Music.

1. aprīļa joks

“1.aprīļa joks par Džekiju Čanu ir aizgājis tautās. Laiks šo jociņu precizēt. Pats Čans Ķīpsalā nebūs, bet 12 viņa “skolnieki” – jauni, izcili kungfu meistari un dejotāji no Ķīnas – būs gan.

Pirmoreiz Baltijā – 5. maijā Ķīpsalā – varēsim baudīt kungfu spēku un dejas skaistumu izrādē Gateway. Dejos apvienība The Contemporary Dragon KungFu Company, ko 2006. gadā nodibināja pasaulslavenais aktieris, horegrāfs un kungfu zvaigzne Džekijs Čans, prezicē I. Libere.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl