Dons intervijā Radio Star FM par dziesmu radīšanu, gaidāmo lielkoncertu, sari un Frediju Merkūriju

0 Komentāru
Dons intervijā Radio Star FM par dziesmu radīšanu, gaidāmo lielkoncertu, sari un Frediju Merkūriju
Radio Star FM

Šorīt Radio Star FM viļņos tika pirmatskaņota iemīļotā pašmāju mūziķa Dona jaunā dziesma Tepat, un uz sarunu rīta agrumā bija ieradies arī pats dziedātājs.

Malkojot karsto šokolādi, Radio Star FM rīta raidījumā Zoopasta Dons stāstīja ne tikai par savu jauno dziesmu un gaidāmo lielkoncertu, bet arī par dziesmu radīšanas procesu un iedvesmu mūzikā.

Sari Baibai Sipeniecei

Sarunas sākumā atklājās kāds interesants fakts – izrādās Dons savulaik no ceļojuma pa Indiju Baibai Sipeniecei atvedis un uzdāvinājis sari – tradicionālo indiešu sieviešu apģērbu, kurā Baiba apsolīja apmeklēt Dona koncertu, kas notiks Arēnā Rīga nākamā gada 14.februārī.

VIDEO: Dons dalās atmiņās par sari pirkšanu Indijā

Gatavošanās koncertam jau sākusies

Pavasarī un vasarā Dons ar savu komandu paveicis lielu darbu – ir pabeigts jaunais albums, kas pie klausītājiem nonāks jau oktobrī, un mūziķi ir sākuši gatavoties koncertam Arēnā Rīga. Tajā Dona mūzikas mīļotāji dzirdēs gan dziesmas no jaunā albuma, gan skaņdarbus, kas nu jau kļuvuši par mūziķa daiļrades klasiku.

VIDEO

Lai gan vēl ir tikai septembris, gatavošanās februārī izsludinātajam koncertam Arēnā Rīga jau norit pilnā sparā – tiek gatavota programma un domāts par viesmāksliniekiem. Koncerts Arēnā Rīga ir izaicinājums ne tikai no tās ”piedziedāšanas” viedokļa – skatuve ir jāpadara vizuāli baudāma, tapēc īpaša uzmanība tiks pievērsta tās noformējumam. Līdzīgi kā Palladium koncertzālē, arī gaidāmajā lielkoncertā tiks izmantotas videoprojekcijas.

”Es laikam neko citu nemāku darīt”

Ir liela laime, ja cilvēkam ir iespēja un izdodas apvienot karjeru un savu aizraušanos. Dons tam ir apliecinājums. Runājot par radošo procesu, mūziķis atzīst, ka dziesmu radīšana ir tas, kas viņam padodas vislabāk un ko viņš arī no sirds izbauda. Ražīgākais laiks, kad dzimst jaunas dziesmas, mūziķiem atšķiras – pie Dona jaunas melodijas parasti atnāk vēlu vakaros.

Ir liela laime, ja cilvēkam ir iespēja un izdodas apvienot karjeru un savu aizraušanos. Dons tam ir apliecinājums.

Mūziķis šī rīta sarunā arī atklāja, ka līdz koncertam februārī, radiostacijās bez jau klausītāju vērtējumam nodotās Tagad nonāks vēl viens skaņdarbs no jaunā albuma.

VIDEO

Ar dziesmām ir kā ar bitēm

Nav noslēpums, ka viens no Dona iedvesmas avotiem un paraugiem mūzikā ir Fredijs Merkūrijs. Grupas Queen dziesmas, tostarp arī ģeniālo Bohēmijas Rapsodiju, Dons ne vienu reizi vien ir godam izpildījis savos koncertos kā veltījumu Merkūrijam.

”Katra dziesmu autora sapnis ir uzrakstīt Rapsodiju,” atzīst Dons. ”Bet ar dziesmām ir kā ar bitēm – nekad nevar iepriekš paredzēt, kāda dziesma beigās iznāks un kā tā patiks publikai.”

Vai Dons, rakstot dziesmas, pakļaujas kādiem standartiem? ”Nē,” viņš saka. ”Es ļaujos rakstīšanas procesam – tās ir gan muļķīgas dziesmas, gan nopietnas dziesmas. Es drīzāk mēģinu izvairīties no standartiem un pat nojaukt tos.”

Foto: Dons viesojas Radio Star FM rīta programmā

Radio Star FM

Radio Star FM

0 Komentāru