Donalda Trampa sievu apsūdz plaģiātismā

3 komentāri
Donalda Trampa sievu apsūdz plaģiātismā
EPA/AFP

Republikāņu partijas konventā ar uzrunu vakar uzstājās vadošā Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa sieva Melānija Trampa. Kritiķi norāda, ka ļoti līdzīgu uzrunu pirms astoņiem gadiem Demokrātu partijas konventā sacīja Mišela Obama.

Melānijas Trampas uzruna, atklājot Demokrātu partijas konventu vakar vakarā, tika aizgūtnēm slavēta. Bet tikai līdz brīdim, kad kritiķi norādīja uz vairākām vietām šajā runā, kuras burtiski vārdu pa vārdam paņemtas no pašreizējā ASV prezidenta Baraka Obamas sievas Mišelas Obamas uzrunas, ko viņa pirms astoņiem gadiem sacīja Demokrātu partijas konventā.

Trampa kampaņas vadītāji jau atzinuši, ka iespējamās nākamās pirmās lēdijas uzrunā bijuši fragmenti, kas atspoguļojuši viņas personīgo viedokli, bet bijuši aizgūti no kāda cita. Tomēr, kad jaunumi par, iespējams, plaģiātisko runu šorīt nonāca pasaules mediju ziņu virsrakstos, Trampa kampaņas vadītājs kategoriski noliedza, ka Melānijas Trampas uzrunas fragmenti būtu apzināti ņemti no Mišelas Obamas uzrunas.

Kāds ir tavs viedoklis? Vai Melānija kopē Mišelu?

Fragments no Melānijas Trampas uzrunas

Viena no vērtībām, ko man iemācīja vecāki, ir tāda, ka, lai dzīvē sasniegtu, ko vēlies, ir smagi jāstrādā. Vīrs un vārds – izdari, ko saki, un turi solījumus. Pret cilvēkiem ir jāizturas ar cieņu un ikdienā jārīkojas saskaņā ar savām vērtībām un morāles principiem. Šo mācību mēs nododam tālāk arī savam dēlam. Un šo mācību mums jānodod tālāk arī vēl nākamajām paaudzēm, jo vēlamies, lai mūsu bērni apzinātos, ka vienīgā viņu panākumu robeža ir viņu sapņu spēks un vēlme strādāt, lai tos realizētu.

Fragments no Mišelas Obamas uzrunas 2008. gadā

Mums ar Baraku ir ieaudzināta līdzīga vērtību sistēma: lai dzīvē sasniegtu, ko vēlies, ir smagi jāstrādā; vīrs un vārds – izdari, ko esi apsolījis; pret cilvēkiem jāizturas ar godu un cieņu pat tad, ja tu viņus nepazīsti. Mēs abi esam veidojuši savu dzīvi, vadoties pēc šiem principiem, un nododam tos nākamajām paaudzēm, jo vēlamies, lai mūsu bērni apzinātos, ka vienīgā viņu panākumu robeža ir viņu sapņu sasniedzamība un vēlme strādāt, lai tos realizētu.

Melānija Trampa uzrunā Republikāņu konventu