4 komentāri

No šodienas, 27. marta, interneta video nomas platformā Vimeo legāli iespējams noskatīties Jāņa Dombura un Antras Cilinskas dokumentālo filmu 4. Maija Republika, informē Jura Podnieka studijas pārstāvji.

Filma 4. Maija Republika pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Filma vērtē neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu. Tā aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Režisors Pēteris Krilovs uzskata, ka filma ir apjomīgākais pētījums par Latvijas jauno laiku vēsturi: ”Mani nepameta sajūta, ka ir redzēts kaut kas ļoti pamatīgs. Filmas reālisms un skarbums nedaudz šokē, lai arī es negaidīju, ka tas būs citādāk. Mēs ikdienas priekšstatos par Latvijas jauno laiku vēsturi nereti domājam varoņu un tautas kategorijās, uztveram to kā tādu pasaku. Nevajag tās pasakas uzturēt, jo tās tikai cilvēkiem aizmālē acis. Šī filma liek domāt par realitāti.”

Uz filmas pirmizrādi 2014. gada 11. novembrī tika aicināti arī 100 jaunievēlētās Saeimas deputāti. Ieradās tikai daži. Viens no tiem bija deputāts Artuss Kaimiņš, kurš filmu īpaši aicina noskatīties jauno paaudzi: ”4. Maija Republiku būtu jāredz katram Latvijas skolniekam un studentam. Filmu skatīties ir tiešām interesanti, spilgti izmantota animācija, mūsu politiskie ”varoņi” parādīti visā to spožumā. Epizode ar mūsu prezidentu Andri Bērziņu ir izcila. Šī ir jaudīga filma, un, lai to skatītos, ir nepieciešams veselais saprāts. Te ar popkorna paku un pozu ”Izklaidē mani!” nepietiks.”

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma akcentē, cik svarīgi ir nodrošināt Latvijas kino pieejamību: ”Mūsdienās internets arvien uzstājīgāk kļūst par būtisku filmu izplatīšanas kanālu, kas pārliecinoši nostājies līdzās kinoteātrim un TV. Apsveicami, ka arī Jura Podnieka studijā strādājošie filmu veidotāji apzinās to kā nozīmīgu kanālu Latvijas filmu izplatībā un ceļu, kā uzrunāt pēc iespējas plašāku skatītāju loku. Latvijā top interesantas, daudzveidīgas dokumentālās filmas, un internets ir tas kanāls, kas legālā un ērtā veidā ļauj šīm filmām sasniegt tos skatītājus, kas līdz kinoteātrim dažādu iemeslu dēļ nav aizgājuši. Priecājos, ka viena no filmām, kas nu pieejama internetā, ir 4. Maija Republika”.

Samaksājot 3,49 dolārus (aptuveni 3,20 eiro), filmu iespējams Vimeo iznomāt uz 72 stundām un skatīties jebkurā skatītājam ērtā laikā, izmantojot datoru, planšeti vai mobilo telefonu. Filmu var noskatīties vimeo.com/ondemand/4maijarepublika/123326159

Dokumentālā filma 4. Maija Republika veidota Jura Podnieka studijā.

TOP komentāri

 • Valdis Jura bērns Šablovskis
  0 0 0

  Valdis Jura bērns Šablovskis

  Izrādās, šodien šajā ''valstī'' - lv gabaliņš patiesības maksā bik vairāk par trīs naudiņām! Gribi - izbaudi, jaesi nabags, tad paliec gribot! Un tajā pašā laikā pie varas piesprukušie kletokrāti brīnās, kāpēc visi pavalstnieki, izņemot galīgos pastalpaterotus, ganās Krievijas informatīvajā telpā. Šo kinomākslas sniegumu vajadzētu rādīt valsts TV - KATRU DIENU pirms Panorāmas!! nevis par to naudu plūkt.
 • historia
  0 0 0

  historia

  Pilnmetrāžā filmu noskatīties nevar. Dombura reklāmas un filmas fragmenti. Kāpēc? Tāpēc ka Domburs pats ir no toreizējiem........ .
 • nomalis
  0 0 0

  nomalis

  Tomēr, ne jau tikai politiskā elite piedalījās visā, arī liela daļa no tautas tur līdzi darbojās. Īstenībā kadri ar grābekli nav pareizi. Ja arī tauta necenstos kādu gabalu no valsts sev pakampt, tad arī elitei neizdotos dzīve kā nierei taukos. Totālais tautas apolitiskums un pašlabuma iegūšanas centieni radīja nabadzīgas valsts statusu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl