Dolana Instagram-filma Māmiņa būs skatāma Latvijā

0 Komentāru
Dolana Instagram-filma Māmiņa būs skatāma Latvijā
Publicitātes foto

Nākammēnes Latvijas kinoteātros sāks izrādīt kanādiešu režijas brīnumbērna Ksavjē Dolana (Xavier Dolan) jaunāko darbu – Instagram-filmu Māmiņa (Mommy), informē kinoprojekta Spektrs pārstāvis Sergejs Timoņins.

Iepriekš kinoprojekts Spektrs Latvijas kino skatītājiem piedāvāja noskatīties K. Dolana filmu Toms Fermā.

”Ja nu ir kāds mūslaiku režisors, kam patiesi piestāv apzīmējums “brīnumbērns”, tad tas ir jaunais kanādietis Ksavjē Dolans,” uzsver S. Timoņins. Tikai 25 gadu vecumā viņš ir uzņēmis jau piecas filmas, vienu par otru izcilāku un panākumiem bagātāku, un izņēmums nav arī filma Māmiņa – K. Dolana līdz šim lielākais triumfs. Tai piešķirto žūrijas balvu pagājušā gada Kannu kinofestivālā viņš ne tikai dalīja ar savu elku Žanu Liku Godāru, bet arī saņēma no cita sava elka – režisores Džeinas Kempiones – rokām, atzīstoties, ka pusaudža gados redzētā kinolente Klavieres iedvesmojusi radīt filmas ar spēcīgiem, skaistiem sieviešu tēliem.

Vizuāli K. Dolana filmas ir mūsu laiku un režisora paaudzes precīzs atainojums ar visu no tā izrietošo estētiku – stilīgu vides iekārtojumu, palēninātiem kadriem mūzikas video stilistikā, un, protams, pašu mūziku, kurā izpaužas varoņu dvēseles stāvoklis un sajūtas, kam pietrūkst vārdu.

Filma Māmiņa turpina K. Dolana iemīļoto tēmu par mātes un dēla attiecībām. Filmas centrā ir vientuļā māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas – ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nav nemaz tik prasmīga māte. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi.

Māmiņas panākumi balstās filmas aktieru fantastiskajā dinamikā – Anne Dorvala un Suzanna Klemāna jau pazīstamas no K. Dolana iepriekšējām filmām Es nogalināju savu māti un Laurence Anyways. Dēla lomā – Antuāns Olivers Pilons. Nešaubīgi, skatītājus piesaista arī K. Dolana izvēle lielāko daļu filmas uzņemt attēla attiecībā 1:1, kas gan nav pašmērķīgs gājiens, bet uzsver trio intensīvās attiecības, koncentrējot tās klaustrofobiskā “kastītē”.

”Īsi sakot, Ksavjē Dolana Māmiņa ir viena no stilīgākajām un oriģinālākajām pagājušā gada filmām, ko vērts redzēt tās emocionalitātes, cilvēcīguma un arī melnā humora dēļ,” norāda S. Timoņins.

Filma Māmiņa Latvijas kinoteātros būs skatāma no 13. februāra.

0 Komentāru