1 komentārs
Daumants Kalniņš dziesmu Pār mazo ciemu ielejā ieskaņo džeza versijā
Publicitātes foto

Dziedātājs Daumants Kalniņš un viņa džeza kvintets piedāvā pazīstamo Ziemassvētku dziesmu Pār mazo ciemu ielejā jaunā skanējumā, kurai aranžiju radījis grupas ģitārists Mārcis Auziņš.

Dziesma, papildināta ar kamerorķestra silto stīgu tembru, tiks atskaņota arī Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā 25. un 26. decembrī.

”Īsto Ziemassvētku prieku un sajūtas nevar radīt mākslīgi, tādēļ Ziemassvētku koncertā mēs vēlējāmies piedāvāt klausītājiem kādu daļiņu no sevis – mūziku, kuru esam radījuši mēs paši, būdami patiesi pret sevi un klausītāju. Tāpat neiztiksim koncertā arī bez pazīstamām melodijām un pat daža laba pasaules hita, tomēr, iespējams, kāds no tiem šķitīs jaunās skaņās ietērpts, kā, piemēram, tradicionālā Ziemassvētku dziesma ”Pār mazo ciemu ielejā,’’ stāsta Daumants Kalniņš.

Daumants Kalniņš ir talantīgs džeza dziedātājs ar apbrīnojamu skatuves pievilcību, dziedātājs, pēc kura uzstāšanās skatītāju ovācijas burtisku uzsprāgst.

Daumanta Kalniņa džeza kvintets pastāv kopš 2008. gada, kopā pulcējot jaunus un radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus – Mārci Auziņu (ģitāra), Kristapu Vanadziņu (taustiņinstrumenti), Dāvi Jurku (saksofons), Tomu Poišu (kontrabass) un Rūdolfu Dankfeldu (sitaminstrumenti). Ikviens kvinteta dalībnieks ir pieredzējis, muzicējot dažādos mūzikas žanros – džeza, klasikas, roka, popa un blūza žanros. Visiem mūziķiem ir arī liela koncertu pieredze, sadarbojoties ar izciliem latviešu un ārzemju mūziķiem. Ir gūti vērā ņemami panākumi arī starptautiskos konkursos. Tas nenoliedzami ir ietekmējis džeza kvinteta īpašo skanējumu, kuru ir grūti ”ielikt” kādos konkrētos muzikālos rāmjos.

Kvinteta dalībnieki priekšroku dod improvizācijai, gan instrumentālajai, gan vokālajai, un īpašu uzmanību pievērš saiknei ar auditoriju: ”Mēs ticam, ka mūzika ir enerģija. Un tikai tad, kad mūsu enerģija savienojas ar klausītājiem, – mūzika sāk dzīvot.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl