Daudz laimes dzimšanas dienā, smukais Džordž!

0 Komentāru
Daudz laimes dzimšanas dienā, smukais Džordž!
Džordžs Klūnijs (Foto: AFP/ LETA)

No Martini, no party! – savulaik vēstīja smalkā alkoholiskā dzēriena reklāma, bez ballītes atstājot iekārojamo Holivudas aktieri Džordžu Klūniju. Amerikāņu aktierim, filmu režisoram, producentam un scenāristam šodien aprit 54 gadi.

Džordžs Timotijs Klūnijs dzimis 1961. gada 6. maijā Leksingtonā, Kentuki štatā, ASV. Viņa debija televīzijā notika 1978. gadā 17 gadu vecumā. Lielāku popularitāti ir ieguvis ar lomu TV seriālā ER, kurā filmējās laika posmā no 1994. līdz 1999. gadam.

Šajā laika posmā Klūnijs piedalījies vairāku filmu uzņemšanā, tostarp 1997. gadā Betmens un Robins (Batman & Robin) un 1998. gadā filmā Ārpus redzesloka (Out of Sight), kur pirmoreiz sadarbojās ar režisoru Stīvenu Soderbergu. 1999. gadā filmā Trīs karaļi (Three Kings) Klūnijam bija galvenā loma. 2001. gadā Klūnijs filmējās komerciāli veiksmīgajā filmā Oušena banda (Ocean’s Eleven).

2002. gadā Klūnijs debitēja režisora krēslā, uzņemot biogrāfisko trilleri Bīstamā prāta atzīšanās (Confessions of a Dangerous Mind). Kopš tā laika režisējis arī Arlabunakti un visu labu (Good Night, and Good Luck, 2005), Mīlestība bez noteikumiem (Leatherheads, 2008) un Marta īdas (The Ides of March, 2011). Viņš ir saņēmis Amerikas Kinoakadēmijas balvu Oskars kā labākais otrā plāna aktieris par lomu filmā Sīriāna (Syriana, 2005), savukārt balvai kā labākais galvenās lomas atveidotājs viņš nominēts par dalību filmās Maikls Kleitons (Michael Clayton, 2007), Augstu gaisā (Up in the Air, 2009) un Pēcteči (The Descendants, 2011). Klūnijs ir vienīgais, kas Amerikas Kinoakadēmijas balvai ticis nominēts sešās dažādās kategorijās, raksta interneta enciklopēdija Vikipēdija. Viņa kontā arī trīs Zelta globusa balvas.

Slavenais aktieris darbojies arī kā scenārists un producents. Viena no viņa producētajām filmām Argo (2012) ieguva Amerikas Kinoakadēmijas balvu kā labākā filma. Šo balvu Klūnijs saņēma kopā ar Benu Afleku un Grāntu Heslovu. Filmējies dažādās reklāmās, tostarp Norvēģijas finanšu grupas DnB reklāmā, kur viena no reklāmas versijām ieskaņota Latvijas auditorijai. Interesanti, ka reklāmā dzirdamo vārdu ”Saulkrasti” Klūnijs patiešām esot pateicis pats.

Par Klūnija pirmo sievu 1989. gadā kļuva Talija Balzama, ar kuru laulībā tika nodzīvoti četri gadi. Otro reizi pasaules iekārojamā vecpuiša titulu viņš zaudēja 2014. gada septembrī, krāšņā ceremonijā Venēcijā mijot gredzenus ar savu izredzēto libāniešu izcelsmes britu advokāti Amalu Alamudinu.

0 Komentāru