”Cenzēts hiphops ir reāli truls.” Pašmāju repere aizstāv rīmju cīņās diskvalificēto Teiloru

29 komentāri
”Cenzēts hiphops ir reāli truls.” Pašmāju repere aizstāv rīmju cīņās diskvalificēto Teiloru
Kadrs no video

Pēc diskvalifikācijas par lamu vārdu lietošanu vasaras lielākajās rīmju cīņās ”Summer Rap Battle” iespēju vērsties pie repa faniem izmantojusi arī pašmāju hiphopa zvaigzne MC Kat. Viņa laidusi klajā īpašu skaņdarbu, kurā akcentē, ka ”cenzēts hiphops ir reāli truls”.

Pēc vasaras lielāko hiphopa un rīmju cīņu ”Summer Rap Battle” pusfinālā piedzīvotās diskvalifikācijas, kas rupju vārdu lietošanas dēļ no tālākas cīņas lika atvadīties vienam no cerīgākajiem konkursantiem – Teiloram jeb Oskaram Lapiņam no Siguldas, par cenzūru hiphopā daudz domājusi Katrina Brandall jeb MC Kat. Portāla Skaties.lv lasītājiem viņa atklāj savu nostāju gan par meiteņu klātbūtni rīmju cīņu pasākumā, gan par to, kādēļ hiphopā var atļauties rupjības.

”Repa cīņas beidzot vada meitene, varbūt man viņa ir par maigu repa scēnai, bet par to jau es izrepojos, man pietika, pāri tam man tomēr pret viņu ir respekts, tāpat kā man ir respekts, ka meitene izvēlēta pasākuma vadīšanai,” portālam Skaties.lv pauž MC Kat.

Tomēr, pēc viņas domām, rīmju cīņās iesaistītās meitenes pasākumam piešķirot nevajadzīgu maigumu: ”Vadītāja, arī organizētāja, cik saprotu, ir meitene. Nu ok. Bet tas viss paņem tādu mazliet maigu pavērsienu – no lapiņas lai nolasa, puisis sanervozējies, bet ja puisis lamājas, tad to gan ne!”

Nācija lauž šķēpus par lamāšanos reperu cīņās

Diskvalifikācija par lamu vārdiem rīmju cīņās MC Kat iedvesmojusi īpašam skaņdarbam.

”Dziesma sākas ar visiem lamu vārdiem, sākotnēji cenzētiem ar pīkstošo skaņu, lai parādītu, tieši cik ļoti tā ir cenzūra. Tad attinas atpakaļ un iet uz pilnu klapi. Pie viena bīts ir tāds vairāk 1990. gadu Eminem tipa bītiņš. Arī viņš nekad nav izcēlies ar cenzētu leksisku. Es domāju, būs pietiekami smieklīgi redzēt, ka cenzēts hiphops ir reāli truls.

Audio: MC Kat — ”[email protected]#K THAT S#!T”

Par to, ka ”Summer Rap Battle” kāds diskvalificēts par nenormētās leksikas lietošana, MC Kat bijusi patiesā šokā.

”Par to, ka esmu šokā, rakstīju (necenzēti) savā ”Facebook” profilā un sarunai piesaistīju savus angļu draugus. Arī viņi teica, ka, ja repa cīņā nepasaka, ka tavam tēvam ir (atvainojos) pe*a un māte bijusi gultā ar pusi no auditorijas, tad tur nekas nenotiek. Ja grib skaisti, jāiet uz dzejas lasīšanu, reps tomēr nav tāds,” klāsta hiphopa zvaigzne.

Foto: MC Kat jeb Katrinas Brandall spožā debija

Viņa norāda, ka cenzūra ir pieļaujama ”Ghetto Brīvrunu batlā”.

”To arī bērni skatās, lai gan, nemelosim sev, dažs labs desmitgadnieks zina tādus ”trīsstāvīgos”, kādus es nekad neesmu pat dzirdējusi, bet tur es saprotu – ir citādāka publika un vajag tīri.

Bet te taču pasākums 18+! Kāds sakars? Un man personīgi liekas, ka, ja puisis var minūtē 20 reizes nolamāties, kā tur rakstā teica, tad respect, man tik daudz nav iekšā,” teic hiphopere.

MC Kat nevēlētos, ka hiphops pārtop par dzejas pasākumu vai kārtējo cenzēto radio šovu.

”Kamēr dziedam par salauztu sirdi, ir labi, bet, ja tev pasaka sejā, ka tu esi lohs ar mazu pim*i, tad viss. Un ja vēl meitene to pasaka, tad vispār fui, kā tā var?! – Meitenēm tikai jāsēž virtuvē, jābaro vīrs un jārunā par to, kā bērnus audzināt. Nav vairs tie laiki. Un, ja pat mūsu kultūrā, kas jau tā feminismu vēl nav atraduši, vīrietim aizliedz lamāties, tad ko meitenei darīt?

Es gan iešu un lamāšos, jo hiphops tomēr ir protests, bet tas visu vienkārši padara grūtāku citiem, reizēm nolaižas rokas, jo tāpat jau nesapratīs. Arī par to daļēji dziesma. Par visu, kas tagad notiek.

Es tikai vēl gribēju piebilst, ka šoreiz tas nav par to, kā VIŅA visu sačakarēja, viņai tur nebija daudz teikšanas. Drīzāk tas, ka es to viņas batlu ar Edavārdiem dzirdēju, un bija, kuri teica “ak kungs, meitene šitā, vai nav par traku?!”. Man gan likās diezgan savage! Meitene nodeva kārtīgi, man tas liekas solis pareizajā virzienā, vajag tā riktīgi un no sirds. Bet rīmju cīņas kaut kā saskumdināja,” norāda hiphopa izpildītāja.

Foto: jaunie hiphoperi un reperi “Summer Rap Battle” pusfinālā

Pati smejot atzīst, ka būtu diskvalificēta jau pēc pirmās rindas.

”Es gribēju paskatīties, kas un kā, pirms piesakos, un varu konkrēti pateikt – pasākums nav man. Pirmkārt, jānoliek pretinieks, kurš ir tikko sācis savu repa dzīvi, par kuru es neko nezinu, un tad vēl nevar lamāties? Nu, ko lai es saku? Var vispārīgot – viņš ir tāds un šitāds, bet tas arī nav stils, es nemaz nezinu, kāds viņš ir. Un pateikt maigi man nekad nesanāk,” tā MC Kat.

Jau ziņots, ka ”Summer Rap Battle” fināls notiks 30. jūnijā Vecrīgas bārā ”Paldies Latiņam”. Finālam kvalificējušies jaunie hiphoperi un reperi Andža, Krisīts, Bergs un Dante.

Tāpat atgādinām, ka sācies vasaras lielāko rīmju cīņu fanu balsojums. Lai nobalsotu par savu favorītu, dodies šeit!

29 komentāri