11 komentāri

Pusgadu pēc TV šovā “Dziedošās ģimenes” iepazītās grupas “Riči” dalībnieka Kaspara Sunīša pāragrās nāves grupas dalībnieks un menedžeris Kaspars Pudniks (33) portālam Skaties.lv neslēpj, ka traģiskais notikums atstājis nospiedumus arī viņa veselībā. Turklāt Pudnikam ir visai daudz sakrājies arī par notiekošo valstī un sabiedrībā.

Grupa “Riči”, kas popularitāti iemantoja pēc dalības TV šovā ”Dziedošās ģimenes”, šopavasar pēc pāris gadu klusēšanas apvienojās. Tika uzsākts darbs pie jaunas muzikālas programmas – mūzikla “Gipsy Princess Show” – izveides. Visi bija spara pilni, taču 28. jūnija rīts nāca ar traģisku vēsti – 29 gadu vecumā mūžībā aizgāja brālis, draugs, kolēģis, dziedātājs Kaspars Sunītis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šis man ir smags gads. Daudz dažādu zaudējumu. Ļoti dziļi esmu vīlies vairākos cilvēkos. Zaudējis tuvus cilvēkus,” personisko stāstu portālam Skaties.lv uztic Kaspars Pudniks, kuru pēc traģēdijas ģimenē bija piemeklējušas veselības problēmas – depresija.

Patlaban ejot jau daudz labāk, lai gan joprojām vajājot dažādas veselības problēmas.

”Depresija galvenokārt ir visapkārt notiekošās netaisnības un ļaunuma dēļ. Es to īpaši jūtu, un man ir grūti to sagremot,” skaidro mūziķis.

”Lai kā tur būtu, es vēl cīnos ar to un cenšos dāvāt cilvēkiem prieku un smaidu – dejojot, dziedot, komponējot un spēlējot vijoli.

Dažkārt gribas kliegt no tā visa, kas notiek valstī, redzot nomāktos un cerību un ticību zaudējušos cilvēkus.

Bet esmu optimists un ceru, ka labais un veselais saprāts gūs virsroku pār mūsu sabiedrības vienaldzību un stulbumu vienam pret otru.

Un ceru, ka cilvēks būs savā vietā – pirmajā – un tikai pēc tam nauda. Tā tam ir jābūt!

Joprojām gaidu savu dzīves mīlestību un otro pusīti. Ļoti ilgojos pēc tās,” klāsta Pudniks.

Foto

Tikmēr profesionālajā ziņā Pudniks pēc grūtību pilnās vasaras piedzīvojis augšupeju. Mūzikls “Gipsy Princess Show” tiek izrādīts pārpildītās zālēs. Lai būtu skaidrs, ko tas prasījis no komandas, Pudniks atklāj mūzikla iestudēšanas stāstu no paša sākuma:

”Bijām ļoti priecīgi par to, ka mani uzrunājis Lietuvas producents Viktoras Prapras, kurš piedāvāja man izveidot sastāvu un programmu mūziklam ”Čigānu Princese”. Es nevilcinoties piekritu. Sākām veidot sastāvu un programmu. Nāca ļoti daudz piedāvājumu no ārzemēm piedalīties arī dažādos mūzikas festivālos, kurus, protams, neatteicām un gatavojāmies piedalīties.

Viss bija ļoti labi, iedvesmojoši un pacilāti, līdz brīdim, kad pienāca šausminošā ziņa par Kaspara nāvi.

Tas sagrieza visu kājām gaisā. Tas bija ļoti liels trieciens.

Man nācās atcelt visus vasarā paredzētos koncertus un mūzikas festivālus. Jo par muzicēšanu divus mēnešus vairs vispār nebija runa. Tas arī pašsaprotami.

Pēc pusotra mēneša, kad atkal visa mūzikla ”Gipsy Princess Show” komanda sanāca kopā, tika izlemts projektu turpināt.

Bet saskārāmies ar ļoti lielām grūtībām. Tik lielām, ka gandrīz vai brīnos, kā mums izdevās šo programmu izveidot, jo zinu, cik daudz spēka un veselības tas prasījis.

Nācās mainīt programmu un jau ierakstītās fonogrammas uz pilnīgi citām dziesmām, jo viens no centrālajiem varoņiem vairs nebija starp mums. Tas bija ļoti grūti.

Šāda līmeņa šovs ir jāgatavo vismaz mēnešus. Mums bija divi mēneši laika.

Prieks, ka par spīti finansiālām grūtībām, par spīti veselības problēmām, kas kā ļauns murgs vajāja te vienu, te otru projekta dalībnieku, un šķita, ka nekad nebeigsies, mums izdevās projektu izveidot.”

Foto no privātā arhīva

Mūzikls tiek izrādīt visās trīs Baltijas valstīs. ”Koncerts ir ļoti krāšņs, balstīts uz kontrastiem un ļoti emocijām bagāts. Publika koncerta beigās ceļas kājās un nelaiž prom no skatuves, pieprasot vēl un vēl.

Izrādei ļoti lieli panākumi ir Igaunijā. Īpaši, kad izpildām dziesmu igauņu valodā ”Kuula”. Aplausi nerimst. Lietuvā dziedam arī lietuviešu valodā, kas, protams, neatstāj vienaldzīgos.

Koncerti aizrit pārpildītās zālēs!” priecājas Pudniks.

Tikmēr Pudniks nomierina arī iemīļotās čigānu grupas ”Riči” fanus – kolektīvs atkal ir apvienojusies, taču mainīts ir tā nosaukumus un sastāvs. Turpmāk grupa dēvējama par ”Riči Baltican”, un tajā muzicē Anna Dribas, Agris Ričs, Lillija Kozina, Rada Kozina, Mareks Logins, Margarita Kamjaka, Julianna Maske, Klinta Bahmane, Rinaldo un Kaspars Pudniks.

Jaunajā sastāvā ierakstītas trīs jaunas dziesmas. Lūk, viena no tām!

Audio: “Riči Baltican” jaunākais singls

TOP komentāri

 • Alīna
  +3 +3 0

  Alīna

  Biju uz "Čigānu princesi" Rēzeknē. Paldies par krāšņo šovu, Ričiem, Annai Dribas...
  Protams ļoti trūka trešā Riču brāļa ...likās tūlīt tūlīt iznāks uz skatuves.
  Novēlu saņemties un turpināt dzīvot un strādāt.
 • Dzidra Sauleviča(Rode)
  +2 +2 0

  Dzidra Sauleviča(Rode)

  Nupat Krustpilī bija tā laime baudīt šo fantastisko muzikālo izrādi.Lieliski!Skaisti!Vienreizēji!Jūs esiet sasnieguši milzīgi daudz.Turpiniet priecēt sevi un Jūsu mākslas cienītājus!Kaspariņ,galvu augšā un viss būs labi!
 • runcis
  +2 +2 0

  runcis

  Es,piemēram. Nupat biju-foršs koncerts,labas balsis,krāšņi tērpi,temperamentīgas meitenes un vijole,VIJOLE!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl